Eryaman sosyal tesisi ve gençlik merkezi

Eryaman sosyal tesisi ısı merkezinin yanında yer alıyor. Çevresi biraz kötü ve bakımsız olsa da son derece talep gören bir yer. Bölgeye yürüyerek ulaşım sağladığınızda ilk dikkatinizi çeken etrafa atılmış alkol şişeleri oluyor. Bölge adete geceleri alkol kullanan insanların akınına uğramış gibi bir görüntü var. Yada bu çevrenin temizliği sağlanmıyor. İnanılmaz derecede etrafta şişler olduğu için bu konuya değinmeden edemezdik. Çevre temizliğinin bu kadar kötü olduğu bir sosyal tesis daha görmemiştik diyebiliriz. Tesis binası da oldukça eski bir görünüme sahip. Öğlen saatlerinde talebin çok fazla olduğunu fark ettik. Sosyal tesiste herhangi bir sorun yok ancak ısı merkezinin etrafı kontrolsüzlükten berbat hale gelmiş. Buraya yapılan beton balkonlardaki banklar kırılmış ateş yakılmış her taraf simsiyah. Ayrıca ne olduğu belirsiz sprey boyayla yazılar yazılmış. Sosyal tesis içerisindeki aktivitelere gölge düşüren bir dış görünüş var.

Eryaman sosyal tesisi
Eryaman sosyal tesisi manzarası
Eryaman sosyal tesisi
Eryaman sosyal tesisi giriş kapısı
Eryaman sosyal tesisi
Eryaman sosyal tesisi gençlik merkezi binası
Eryaman sosyal tesisi içerisinde yer alan aktiviteler

Mekanda canlı müzik ve oyunların yer aldığı söyleniyor. Engelli vatandaşlarımız için çeşitli etkinlikler mevcutmuş. Fakat bence 1. etapta yer alan ve harika bir manzaraya sahip bu tesisin fazlasıyla bakıma ihtiyacı var. Alkol tüketmek yasak yazısının yanında bile alkol şişesi görmek gerçekten üzücü bir durum. Manzarası güzel geceleri de ıssız oluyor. Gündüz herhangi bir problem olmayan tesis çevresinde akşam geç saatlerde muhtemelen duyarsız vatandaşlar bu görüntüyü oluşturuyor. Anlaşılmayan konu ise bu alanda neden bir temizlik ve güvenlik görevlisinin olmadığıdır. Isı merkezi çevresinin temizliği alkol şişelerinin toplanması ve beton balkonların bakımı yapılsa güzel olmaz mı? Güvenlik görevlisi olsa ve birde yürüyüş parkuru yapılsa. Bence o zaman sosyal tesisin bu bölgede ki anlamı da güçlenecektir.

Alkol tüketen vatandaşların bu alanda çevreye verdiği zarar utanç verici, içtikleri şişleri yerlere atıp kırmaları ve her tarafın cam parçası olması çok kötü bir görüntü. Gençlik merkezinin çevre temizliğinin mutlaka yapılması gerekiyor. Gençlik merkezinden han kurumun sorumlu olduğunu tam olarak anlayamadık ancak tabelada şu ifade yer alır: T.c. Başbakanlık gençlik ve spor genel müdürlüğü Ankara il müdürlüğü toplu konut sitesi özel gençlik merkezi. Muhtemelen BİMER e başvuru yaptığınız zaman bölgeye ilgili çevre temizlik ekipleri belediye tarafından gönderilir.

Eryaman sosyal tesisi konumu:
Eryaman sosyal tesisi
Eryaman sosyal tesisi konumu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir