Eryaman Sıhhiye hattı yeni güzergahı

Eryaman Sıhhiye otobüsleri 540 numaralı hattında Ayaş yolundaki trafik yoğunluğu sebebiyle güzergah değişikliği yapılmıştır. Otobüsler artık şeker mahallesi güzergahını kullanarak seferlerine devam edecek. Yeni güzergah daha çok yolcunun bulunduğu ve trafiği biraz daha hafif olan bir bölge. Ancak otobüse ekstradan duraklarda eklenmiş oldu. Yeni düzenleme 4 kasım itibariyle uygulanmaya başlandı. 540 numaralı otobüsler artık optimum önünden geçmeyecek. Biraz daha uzak bir noktadan Fatih Sultan Mehmet bulvarına bağlanacak. Halk Eryaman mahallesi için düzenlemenin pek faydası olacağını düşünmüyor. Yoğun olan saatlerde her iki güzergahın da yoğun olduğunu ancak sakin saatlerde Ayaş yolununda diğer güzergah gibi boş olduğunu savunuyorlar. Ayrıca otobüsün şeker mahallesine verilmesinin ekstra yolcu olduğunu düşünüyorlar. Yani yol üzerinde fazladan 5-10 durak demek fazla yolcu ile seyahat anlamına geliyor. Fakat diğer açıdan düşünüldüğünde şeker mahallesi için bu değişiklik iyi olmuş durumda. Kamu yararına yapılan bir değişiklik olarak görülüyor.

Otobüsün fazla yolcuyla seferini tamamlaması açısında faydalı görülüyor. Ayaş yolundan yolcu alamayan otobüslerden şeker mahallesinde fazlasıyla vatandaş yararlanabilecek. Amaç vakitten kazanmak trafiğe girmemek diye düşünüldüyse, şeker mahallesinde ekstra eklenecek duraklarda otobüsün dur kalk yapması aynı vakit kaybını sağlayabilir. Aşağıdaki harita üzerinden eski ve yeni güzergahın karşılaştırmasını görebilirsiniz. Yeni güzergah mavi renkle gösterilmiştir. Eski güzergah ise kırmızı renktedir. Sarı ile gösterilen otobüsün diğer hattı olan 540-2 güzergahıdır. Sarı renkli otobüsün güzergahında değişiklik yoktur. Değişiklik yapılan 540-1 dir.

Eryaman Sıhhiye yeni güzergahın harita üzerindeki gösterimi:
Eryaman Sıhhiye Otobüsü
Eryaman Sıhhiye otobüsü eski ve yeni güzergahın karşılaştırması

545 nolu otobüsün sabah kalkış saati Eryamandan 06.15 olarak akşam Ümitköy metrodan dönüş saati ise 17.30 olarak düzenlenmiştir. Değişiklik mesai gidişleri ve dönüşleri konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız için oldukça faydalı olmuştur. Düzenleme ekstra seferlerle sağlanmıştır. 585-1 nolu otobüslerin seferlerinde artışa gidilip saatler yeniden düzenlenmiştir. Otobüsler sabah okul ve işe giden vatandaşların giriş ve çıkış saatlerine göre ayarlanmış olup her 20 dk dır bir gelmektedir. İlgili otobüsleri kullanacakların ego nun resmi web sitesinden kesin bilgi ve güzergahlara ulaşabilirler. Bu sadece bilgilendirme amaçlı bir duyuru olup en net bilgi ego genel müdürlüğü web adresinden edinilmektedir. Sitemizde bu bilgi ve saatler güncelliğini zamanla yitirebilir. Çünkü ego tarafından ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli düzenlemeler yapılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir