Eryaman Sıhhiye (540) otobüsü Mobese direğine çarptı

Eryaman Sıhhiye arasında sefer yapan 540 numaralı otobüs mobese direğine çarparak devrildi. Ego otobüsünün belediyeye ait Man marka mavi-beyaz renkli otobüslerden olduğu bilgisi ulaştı. Yağışlı havada direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu kazanın gerçeklemiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Kaza Celal Bayar Bulvarı Dört Mevsim Parkı önünde akşam saatlerinde gerçekleşti. Kaza sonrası 3 şeritlik yolun 1 şeridi kullanılabildi. Şans eseri otobüsün içerisinde yolcu olmaması büyük bir faciayı engelledi. Kazada şoför hafif yaralandı. Kaza sonrası bölgeye ulaşan ambulans ve itfaiye ekipleri yaralı şoföre müdahale ederken polislerde trafik ve çevre kontrolü sağladı.

Kaza sonrası Eryaman Sıhhiye 540 nolu otobüse ait fotoğraf.
Kaza sonrası Eryaman Sıhhiye 540 nolu otobüse ait fotoğraf.

Otobüs boştu şoför ise hafif yaralandı. Trafik akışı tek yönden kontrollü sağlandı.

Otobüs 06 BU 2085 plakalı ve hipodrom yönünde giden Cavit Benli kontrolündeki sefer olduğu bilgisi edinildi. Benli otobüsten hafif yaralı olarak kazayı gören çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Kazaya yoğun yağıştan dolayı kayganlaşan yolun sebebiyet vermiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Yağıştan dolayı otobüsün kontrolden çıkıp direğe çarpmış olabileceği yapılan tahminler arasında. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı. Kaza sonrası Gazi Mahallesi istikametinin 2 şeritlik bölümü trafiğe kapanırken otobüsün kaldırılmasından sonra tekrar araçlar normal seyrinde yolu kullandı.

540 Numaralı otobüs Eryaman – Sıhhiye semtimizin en çok kullanılan hattı.

540 nolu otobüs Eryaman halkının sıkça kullandığı bir hat olmakla birlikte; Güzelkent Mahallesi Dumlupınar 30 Ağustos Caddesi – Şeyh Şamil Mahallesi 1.TBMM Caddesi – Göksu Mahallesi – Şehit Osman Avcı Mahallesi Selçuklular Caddesi – Altay Mahallesi Osman Bey Caddesi – Şeker Mahallesi duraklarından geçerek Eryaman semtine hizmet veriyor. 58 km’lik sefer Sıhhiye durağı ile sonlanıyor. Toplam sefer süresi ise 105 dakika olarak gözükmektedir. Hattın ilk otobüsü 5.45 te kalkıyor son sefer ise 23.00 ‘da hareket etmektedir. Kaza ise bu otobüsün dönüş hattında içerisinde yolcu yokken meydana geldi. Kazada sadece 1 hafif yaralı (Şoför Cavit Benli) var. Otobüsün çarptığı direk üzerinde radar ve mobese kameraları yer alıyordu. Kaza sonrası olay yerine hızla intikal eden itfaiye, ambulans ve polis ekipleri anında müdahale ettiler. Şoför Benli’nin durumu iyi kendisine acil şifalar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir