Eryaman satranç turnuvası 31 martta başlıyor

Eryaman satranç turnuvası Türkiye satranç federasyonu Ankara il temsilciliği tarafından 31 mart – 1 nisan tarihlerinde Metromall avm de yapılacak. Katılmak isteyen kişiler Ankara il temsilciliği web sitesinden başvuruda bulunabilir. Turnuva sonunda dereceye giren katılımcılara ödül verilecektir. Turnuva İsviçre sistemi 7 tur ekleme olmaksızın hızlı olarak belirlenmiş. Turnuva için belirli yaş grupları var. 7 yaştan başlıyor ve üst sınır 16 yaş olarak gözüküyor. Yani en küçük 2011 doğumlular en büyük 2002 doğumlu katılımcılar yarışabilecek. 31 mart cumartesi günü saat 10:00 da başlayacak turnuvanın ilk eşleşmesi 11:20 de gerçekleşecek. İlk gün müsabakaları 7-9 yaş arası ve 14 yaş altı olarak yapılacak. 1 nisan pazar günü ise 10-12 yaş ve 16 yaş altı olmak üzere eşleşmeler gerçekleşecek. Saat 10:00 da teknik toplantı başlayacak ve 11:20 de ilk müsabaka gerçekleşecek. Gün bitimlerinde 17:30 son müsabaka bitişinde ödül töreni yapılacak. İlk üç sporcuya Metromall hediye çeki hediye edilecek. Birinciye 200 TL ikinciye 150 TL üçüncüye ise 100 TL çek verilecektir. Hükmen yenik sayılma süresi on dakika olarak belirlenmiş. Ayrıca turnuva sonucuna herhangi bir itirazda bulunulamayacak. Bunun için bir kurul oluşturulmadı.

Eryaman satranç turnuvası 2 gün sürecek

Eryaman satranç
Eryaman satranç turnuvası hakkında tüm bilgiler satranç federasyonu sitesinde.

Satranç turnuvası haftasonu iki gün boyunca saat 10 dan akşam 6 ya kadar sürecektir. İzlemek isteyen semt sakinleri de Metromall alış veriş merkezine gidebilirler. Turnuva ile ilgili her türlü soru ve sorun için Türkiye Satranç Federasyonu Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç ile iletişime geçilmesi ön görülüyor. Kendisinin iletişim bilgileri: 0530 770 65 06 ve 0545 469 62 05 olarak belirtilmiştir.  Ayrıca ilçemize ait satranç turnuvaları ve etkinlikleri ile ilgili bilgi almak için Etimesgut ilçe temsilcisi Mehmet Güzel 0532 392 25 06 iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Metromall alış veriş merkezi Devlet mahallesi metrosuna çok yakın bir konumdadır. Ayrıca bölgeden otobüs ve minibüste çok sayıda sefer yapmaktadır.

Metromall satranç turnuvası
Eryaman satranç turnuvası başvuruları başladı.

Çocukların zeka gelişimi ve düşünme yetilerinin gelişmesi açısından satranç oldukça faydalı bir oyundur. Eryaman satranç kursu halk eğitim merkezlerinde mevcuttur. Sadece turnuvalarla değil günlük hayatta belirli zaman aralıklarında mutlaka 7-14 yaş arasında yapılmalıdır. Kurallara uyma ve plan yapma yeteneği kazandıran yegane önemli bir spor türüdür. Federasyona sahip olduğu gibi ülkemizde gereken önem gösterilmektedir. Ailelerinde mutlaka bu yönlendirmeleri yapmaları ve alışkanlık kazandırmaları gerekir. Oldukça keyifli bir oyun olarak görülebilir. Satrançta başarılı olan çocukların okulda matematik dersini sevip başarıyı elde ettikleri görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir