Eryaman Satılık Daireler (Emlak Piyasası)

Eryaman satılık daireler her zaman merak konusu haline gelmiştir. Hangi etap hangi bölgede fiyatlar nasıl şeklinde düşünceler vardır. Hem alıcı tarafında hemde satıcı tarafında. Emlak işiyle uğraşanlar genelde satarken yüksek fiyat alırken de düşük fiyat isterler. Aslında bu kadar da insafsız olmamak lazım. Evin ederi neyse o fiyata vermek en doğru olandır. Peki evin ederi nedir ve nasıl belirlenir. Yani evin fiyatını neye göre belirleriz. Öncelikle düşünülen eş değer evlerin fiyatlarına bakma oluyor. Mesela yakın konumda benzer bir evin kaça satıldığına bakıp fiyat biçiyoruz. Bu yöntem bir noktaya kadar doğru ama tamamen doğru diyemeyiz. Aslında evin değerini bir yerde alıcı ve satıcı ortak belirliyor. Satıcı şu para diyor ve alıcıda o parayı vermeyi doğru bulursa satış gerçekleşiyor. O evin değeri de ortaya çıkan rakam oluyor. Bu yöntemde doğru değil ama alan memnun satan memnun kuralı olduğu için kimsenin itirazı olmuyor.

Aslında bu kadar karışık bir piyasanın içinde Eryaman satılık daireler için kimse çıkıp da etaplara göre fiyat biçemez. Çünkü her etap farklı kalitede ve boyutta evlerden meydana geliyor. Aynı site içerisinde cephesi farklı diye fiyatı yüksek evler bile mevcutken, içi yapıl olanları da hesaba katmak gerekir. Ev değeri belirlenirken herkesi kriteri farklıdır. Örneğin çalışan bir kişi için işe gidip gelme, okuyan için okula uzaklık veya bir ev hanımı için alış veriş merkezleri önemlidir. Her gün Ankara merkeze giden bir kişi ulaşım kolaylığı açısından toplu taşımaya yakın yerlere çok yüksek fiyatlar verebilir. Emekli bir kişi de lüks fakat ulaşımı kolay olmayan bir yeri merkeze zaten gitmiyorum diyerek alabilir. Evleri talepler belirler. Ev satacakların önce hedef kitleyi iyi belirlemesi gerekiyor.

Eryaman Satılık Daireler
Eryaman Satılık Daireler

Eryaman satılık daireler

Ev alacaklarında ne için kullanacaklarının tercihini iyi yapması gerekli. Yatırım için alınacak bir evin toplu taşıma, alış veriş merkezi ve okula yakın olması gerekiyor. Çevre düzenlemesi ve site içi faaliyetler en son aşama olarak görülebilir. Site içine küçük ve basit bir yüzme havuzu yapılmış diye havuza girmeyeceğiniz halde o evi almanız anlamsız olur. Fitness yapmayan veya spor salonuna üyeliği bulunan birisi için site içinde spor alanlarının pek bir anlamı yoktur. Ancak şunu belirtebiliriz ki Eryaman semti çok çeşitli evlerin yer aldığı bir bölgedir. 150 milyara da 1 trilyona da ev bulabilirsiniz. Site içi aidat tutarlarına dikkat etmenizi öneriyoruz. Ayrıca sitede mutlaka güvenlik görevlisi ve kamera kayıt sistemi bulunmalı. Metro ve otobüs durağına yakın olmalı ve ana arter yollara uzak olmamalıdır.

Eryaman emlak piyasası

Emlakçılarla görüşmeden önce alacağınız ev için sahibinden isimli sitede direkt ev sahiplerinin verdiği ilanlara göz atıp piyasa araştırmanızda fayda var. Semt genelde yolları geniş yeşil alanı bol ve halkı nezih olan bir yer. Bazı ana merkezlere yakın bölgelerden ev alırsanız gelişen ve büyüyen Ankara da güzel bir yatırımınız olur. Yakın zamanda web sitemizden ilanlar yayınlamayı da düşünüyoruz. Şuan için ilan bölümümüz yoktur. Herhangi bir tavsiyede bulunma imkanımız da mümkün değil. Fakat ilerleyen bir kaç ay içinde bazı Eryaman emlakçı esnafından destek alarak onlara bu siteden sayfa ayırarak sizlere ilanlar yayınlamayı düşünüyoruz. Tamamen ücretsiz bir hizmet olacak siz değerli halkımızda sitemize ilan ekleye bilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir