Eryaman posta kodu ve adres bilgileri

Eryaman posta kodu bölgelere göre değişmektedir. İlk olarak posta kodunuzu belirlemeden önce mahalle isminizi bilmeniz gerekiyor. Ayrıca adres bilginizi herhangi bir yerle paylaşırken ada parsel numaranızı da adres içerisinde belirtirseniz teslimatlar daha hızlı elinize ulaşır ve daha çabuk bulabilirler. Posta kodu evinizin veya iş yerinizin daha kolay bulunabilmesi için bölgenize verilmiş kod olarak tanımlanabilir. Sadece rakamlardan oluşur ve ilçemizde bu kod 5 sayıdan meydana gelmektedir. Ayrıca semtimiz Göksu, Eryaman evleri, Tunahan ve Güzelkent olmak üzere 4 ana bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgelere ait mahalle isimleri ise Altay mahallesi, Eryaman mahallesi, Göksu mahallesi, Güzelkent mahallesi, Şehit Osman Avcı mahallesi, Şeker mahallesi, Şeyh şamil mahallesi, Tunahan mahallesi, Yavuz Sultan Selim mahallesi ve Susuz mahallesi olmak üzere 10 adet mahalle Eryaman olarak bilinmektedir. Eğer yukarıdaki mahallelerden hangisine dahil olduğunuzu biliyorsanız işiniz kolay aşağıda vereceğimiz listeden direk olarak posta kodunuzu bulabilirsiniz. Eryaman neredeyse tamamı Etimesgut ilçesinde yer alıyor fakat yeni yerleşim bölgelerinden Susuz mahallesi Yenimahalle’ye bağlıdır.

Eryaman posta kodu listesi

Altay Mahallesi Posta Kodu: 06820

Eryaman Mahallesi Posta Kodu: 06824

Göksu Mahallesi Posta Kodu: 06820

Güzelkent Mahallesi Posta Kodu: 06827

Şehit Osman Avcı Mahallesi Posta Kodu: 06820

Şeker Mahallesi Posta Kodu: 06820

Şeyh Şamil Mahallesi Posta Kodu: 06824

Tunahan Mahallesi Posta Kodu: 06824

Yavuz Sultan Selim Mahallesi Posta Kodu: 06827

Susuz Mahallesi Posta Kodu: 06105

Eryaman posta kodu
Eryaman posta kodu ile gönderi yapmak postacı ve kuryelerin işini kolaylaştırır. Size daha hızlı teslimat sağlar. Zaman kazandırır.

Adres yazılırken ilk olarak mahalle, cadde, sokak isimleri sırası ile yazılır. Daha sonra ada ismi ve site ismi sıralaması izlenir. Sonra olarak bina kapısı, daire kapısı ve posta kodu eklenir. En sonra ise ilçe ve il belirtilir. Yurt dışı gönderi ise mutlaka ülkeyi de yazmalısınız. Adres tarifinde etap bilgisinin paylaşılması Eryaman için kolaylık sağlayan bir diğer detaydır. Genellikle Eryaman etaplarla yol tarifi yapılarak adreslerin kolay bulunması amaçlanmaktadır. Fakat etaplar sıralı olarak gitmez yani inşa edilme sırasına göre karışık olarak numara verilmiştir. Eryaman’ın optimum tarafından girişi 1. etap olarak bilinirken Göksu parkı tarafı 2. etap olarak geçmektedir. Okyanus plaza yakınları 5. etap diye adlandırılmış ancak Eryaman evleri civarı 6. etap olarak bilinmektedir. Tunahan mahallesi civarı 7. etap olarak adlandırılmaktadır. Göksu’dan Metromall tarafına doğru gidildikçe bu 3. etap göbekten geçilir. Bu göbekten sağ döndüğünüzde 3. etap karşınıza çıkar. Eryaman’da adres bulmak biraz karışık olsa da zamanla semt sakinleri alışmıştır. Eryaman zamanında bir mahalle ismi iken şu sıralar kocaman bir semtin adı olmuştur. Kim bilir belkide yıllar sonra ilçe olarak karşımıza çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir