Eryaman otobüs kazası 1 ölü 16 yaralı

Eryaman güne malesef üzücü bir otobüs kazası ile başladı. İki belediye otobüsünün 22 haziran sabah 8.50 de kaza yapması sonucu 1 vatandaşımız hayatını kaybetti 16 kişide yaralandı. Kazada otobüslerde büyük hasar meydana geldi. Kazanın duraktan yolcu almak için yanaşan otobüse diğer körüklü diye tabir edilen uzun otobüsün arkadan çarpmasıyla meydana geldi. Cardin mobilya diye bilinen mağaza yakınlarında olan kaza optimum a çok yakın bir noktada gerçekleşti. Kazaya karışan otobüslerden biri Eryaman halkının sıklıkla kullandığı 542 numaralı hat olarak dikkat çekti. Üzücü olay sonucunda Ayaş yolunda trafik bir süreliğine kontrollü olarak sağlandı. Bölgeye kısa sürede çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralılar çevre hastanelerde tedavi altına alındı. 542 hat numaralı otobüsün ön koltuğunda oturan 46 yaşındaki Nilgün Can tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatılırken, otobüslerdeki hasar ve çevre halkının söyledikleri arkadan çarpanın hızının yol şartlarına göre fazla olduğu yönünde.

Kazaya ait fotoğraflar

trafik kontrolü
Otobüsler kaza yerinden kaldırılana kadar trafik kontrollü olarak seyrine devam etti. Kaza yerindeki tonajlı büyük araçların kaldırılması yaklaşık 1 saat sürdü.
belediye ekipleri
Yardım sever vatandaşlarımız ve belediye ekipleri kazaya anında müdahale ettiler.
Otobüs kazası
Otobüs kazası sonucu kullanılamaz hale gelen belediye otobüsleri ayaş yolundan kısa sürede kaldırıldı.

Otobüs kazası yöne ve şiddeti dikkat çekti

Sabah erken saatlerde mesai gidişinden dolayı yoğunluk olduğu ve otobüslerin yolcu bıraktıklarında dönüş yolunda süratlerinin normalin üzerinde seyrettiği yolcular tarafından belirtilen görüşler arasında. Otobüslerde hız denetimlerinin arttırılması ve duraklarda şoförlerin daha dikkatli olması gerektiği düşünülüyor. Duraklara yaklaşıldığında takip mesafesini ayarlayamayan ve süratli olan araçlarda bu tip kazaların olması kuvvetli muhtemel. En ön ve en arka koltukların tehlikesi bu kazada bir kez daha gözler önüne geldi. Emniyet kemerinin şehir içi belediye otobüslerinde en ön koltuklarda olmaması da görülen en büyük ihmaller arasında sıralandı. Eryaman bölgesinde iki otobüsün karıştığı en büyük kaza olarak kayıtlara geçen bu olay hakkında soruşturma devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir