Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi

Eryaman olimpiyat hazırlık merkezi ülke sporu adına yapılan en güzel tesisler arasında yer alıyor. Eryaman’a değer katan önemli noktalardan. İçerisinde sosyal tesisler ve 200 yataklı bir sporcu oteli yer alıyor. Otel 5 yıldızlı konforun tüm gereklerini yerine getiriyor. Kafeteryası ve 90 kişilik bir yemekhanesi var. Kapalı Olimpik Yüzme havuzu sporcuların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Yüzme alanı milli takım sporcularının gelip burada antrenman yapması için tasarlanmış. Havuz içerisinde 10 yüzme kulvarı yer alıyor. Havuz kenarında ise 401 koltuk kapasiteli bir tribün bulunuyor. Ferdi sporlar için bir merkez kurulmuş durumda, burada ise kondisyon salonu, boks spor salonu, halter salonu, judo salonu, eskrim salonu, güreş salonu, taekwondo salonu bulunuyor.

Eryaman Olimpiyat
Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi Giriş Kapısı

Ateşli silahlar atış poligonuna da yer verilmiş. Poligon; 5 metre ve 10 yollu atış poligonu ve 25 metre 5 yollu atış poligonu olarak tasarlanmış. Parke zemin spor salonu, voleybol sporu ve basketbol sporu için hazırlanmış. Uzun atlama kum havuzu ve atletizm sporuna özel kondisyon salonu bulunuyor. 4 kulvarlı 80 metre kapalı atletizm alanı unutulmamış ve oldukça başarılı bir alan yapılmış. Eğitim salonlarıyla sporcuların sözel eğitimlerinin verilmesi amaçlanmış.

Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi Sağlık Poliklinikleri

Tabi ki en önemli konu sporcu sağlığı poliklinikler bu tesisin içinde en büyük ve en önemli noktaya inşa edilmiş durumda. Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi sporcuların ağır antrenmanlardan sonra zinde kalması için gereken her türlü desteği sağlıyor. Ağız ve Diş sağlığı polikliniği de unutulmamış sporcuların diş ağrılarına anında çözümler sunuyor. Tesis içerisinde laboratuvar da mevcut bu laboratuvarda sporcu sağlığı için her türlü tahlil yapılabiliyor. Bu merkez çok büyük bir atletizm sahasına da sahip. Açık havada atletizm sporcuları idmanlarını yapabiliyor. Kısacası sporcuların olimpiyat düzeyindeki müsabakalara hazırlık süreçlerinde her şey düşünülmüş.

Eryaman Olimpiyat
Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi Tesisler

Bu tesisten hiç dışarı çıkmadan konsantre bir şekilde tüm ihtiyaçların karşılandığı bir kamp süreci mümkün. Böylesi büyük ve uluslararası tesisin Eryaman’a inşa edilmesi büyük şans. Konumu itibariyle Ayaş yoluna yakın olması ulaşımını da kolaylaştırıyor. Merkezden veya şehir dışından bölgeye gelirken Ayaş yolunun takip edilmesi ve Eryaman yönüne doğru ilerlemek yeterli oluyor. Spor genel müdürlüğü ek hizmet binası da tesis içinde yer almaktadır. Optimum alış veriş merkezine çok yakın. Sporcular ihtiyaçlarını ve alış verişlerini yapabilirler. Bölgede çok sayıda konut yer alıyor. Profesyonel olarak sporla ilgilenen çok sayıda sporcu bu bölgede ikamet ediyor. Özellikle Ankaralı futbolcuların bu bölgeden ev tuttuklarına şahit olmuştuk.

Konumu:

Eryaman Olimpiyat
Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi Konumu

Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir