Eryaman nitelikli okullar listesi

Eryaman nitelikli okullar ile gelen yeni sistem konusunda biraz şanssız çünkü lise sayısı diğer semtlere göre az sayıda ve nüfus sürekli artıyor. Yeni binalar yapılıyor. Semtimiz Ankara’nın en fazla göç olan yerlerinden biri diyebiliriz. Okul konusunda özellikle lise seviyesinde ilerleyen yıllarda eksiklik yaşanabilir. TEOG sisteminin kaldırılmasıyla birlikte yeni bir işleyiş kabul edildi. Mahalli yerleştirme ve nitelikli okul tercihi konusunda bir çok bilgi kirliliği internet ortamında hızla yayılmaya devam ediyor. Henüz resmi olarak yayınlanmış bir nitelikli okullar listesi yok. Ancak haber sitelerinin yayınladığı bazı tahminlerin yer aldığı okullar dedikodu şeklinde yayınlanmaya devam ediyor. Milli eğitim bakanlığı ise nitelikli okulların listesinin mayıs ayı başlarına doğru açıklanacağını belirtiyor. Şuan için yaptığımız araştırmalar doğrultusunda Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi eğitim kalitesi olarak semtimizin en iyi lisesi diyebiliriz. Eski adıyla Toki Anadolu Lisesi olarak da biliniyor. Semt sakinlerimizin ilk olarak değerlendirebilecekleri lise olarak burası gözüküyor. Fakat sizler için geniş bir araştırma ile Eryamana yakın nitelikli okulların listesini de yaptık.

Eryaman nitelikli okullar ve mesafe olarak yakın olanlar

Yeşilova mahallesi Etimesgut ilçemizde yer alan Özkent Akbilek Fen Lisesi listemizin başında yer alıyor. İkinci sırada ise Eryaman 6. Etap Atakent konutları yanındaki seyir tepesindeki Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi. Üçüncü sıramızda Elvankent’te yer alan Ayyıldız mahallesi lokasyonlu Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi eski adıyla Elvankent Bilgi Anadolu Lisesi. Dördüncü sıra ise Şehit Velit Bekdaş Anadolu Lisesi eski adıyla Etimesgut Anadolu Lisesi olarak bilinmektedir. Etimesgut nitelikli okul listesi konsunda tahminlerimiz bu şekilde. Birde Sincan ilçesinden 2 adet okul tahminimiz olacak Süleyman Demirel Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi olmak üzere iki adet Sincan nitelikli okul konusunda tahminde bulunabiliriz. Yakınlık ve mesafe olarak en iyi liseler bu şekilde sıralanıyor. Yeni düzen ile muhtemelen bu liseleri nitelikli okullar listesinde göreceğiz. Tercihler ve kayıtlar esnasında bu okulları gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Tabi bu listedeki okulları elde edebilmeniz içinde belirli bir başarı seviyesinde olmanız gerekir. Bunun için çok çalışmalısınız rakiplerinizin önüne geçerek iyi bir okul güzel bir ortamda ancak bu şekilde eğitim görebilirsiniz. Unutmayın eğitim ve öğretimin en önemli yılları lise yıllarıdır. Lisede iyi öğrenmediğiniz konular üniversitede büyük bir temel eksikliği olarak karşınıza çıkacaktır.

Eryaman nitelikli okullar
Eryaman nitelikli okullar konusunda sizler için araştırma yaptık. Ve bu araştırmayı yazımızda derledik.

Gelecek planlaması için lise eğitimi önemi

Yeni yapılan düzenleme ile öğrenciler haziran ayında sınava girerek nitelikli okullardan tercih yapabilecekler. Ayrıca isteyen öğrenci sınava girmeyerek ikamet ettiği bölgede ki okullar konusunda tercihte bulunabilecek. Sınav ile alan okullar ve sınavsız kayıt yapan okullar olmak üzere tercih yapılabilecek. Okul kayıtlarında sınava girmek zorunluluğu ortadan kalktı fakat görüldüğü üzere bazı okullara giriş için yine belirli bir başarıyı elde etmek gerekiyor. Zaman içerisinde tüm okulların nitelikli okul olması durumunda bütün öğrencilerin mutlu bir eğitim öğretim hayatı olacak. Kimse iyi bir okula gitmek için ortaokul seviyesinde yarışmak zorun kalmayacak. Umarız ilerleyen yıllarda tüm okullarımız gözde bir eğitim seviyesine ulaşır. Nitelikli okullar listesi açıklandığında sizlere web sitemiz üzerinde bu listeyi duyuracağız. Muhtemelen nisan sonu gibi liste bizlerinde eline ulaşmış olur. Eryaman semtimize metro geldiği için Ankara’nın çeşitli okullarına da ulaşım oldukça kolaylaştı. Ayrıca yakın zamanda Başkentray ile ulaşım seçeneklerimiz fazlalaşıyor. Merkez giderek bize yakın olmaya başladı. Çakırlar bağlantısı ile yeni yapılan yol İstanbul yolundaki trafiği de rahatlatacak. Tüm bu ulaşım konusundaki yenilikler düşünüldüğünde öğrencilerin okullara ulaşımları da giderek kolay hale geliyor.

Teog özel okullar sıralaması açıklandı

Eryamanda ortaokul seviyesinde başarı elde eden özel okullar arasında dereceye giren bir kolej mevcut. Son yapılan Teog sınavında Özel okullar arasında Ankara 3. sü okul Eryaman’dan çıktı. Özel bir okul olarak eğitim öğretim veren Artı Fen Koleji Teog sınavında Ankara 3. ve Türkiye 39. su oldu. Kendilerini tebrik ederiz. Eryaman nitelikli okullar konusunda lise seviyesinde daha detaylı bilgi edinmek için zaman içerisinde yapacağımız haberleri takip edin. Ayrıca diğer sayfalarımızdan da duyurularla sizlere en doğru bilgiyi ulaştıracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir