Eryaman Nasıl Bir Yer?

Türkiye’nin farklı yerlerinde turistik açıdan değerli alanlar ve kültürel yapılar bulunmaktadır. Gezip görmeyi seven insanların gidebileceği yerler oldukça fazladır. Türkiye’nin başkentli olan Ankara ilinde de gezip görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Özellikle; tarihi ve kültürel açıdan oldukça önemli yapıların bulunduğu ilde birçok önemli gezilecek yer bulunmaktadır. Ankara’nın gezilecek yerler bakımından zengin semtlerinden biri de Eryaman olarak dikkat çekmektedir. Birçok kişi Eryaman’da gezilecek yerler konusunda araştırma yapmaktadır.

Ankara’da ki lüks binaların ve bahçelerin çoğunlukta olduğu semtlerden biri olan Eryaman, oldukça modern bir yerleşim yeridir. Son zamanlarda oldukça gelişen ve birçok kişinin yerleştiği semttin birçok mahallesi bulunmaktadır. Etimesgut ilçesine bağlı olan Eryaman’da ziyaretçilerin gezip görebileceği çeşitli yerler bulunmaktadır. Ulaşım hizmetlerinin de oldukça geniş olduğu ilçeye farklı ulaşım araçlarıyla seyahat etmek mümkündür. Eskiden kırsal bir alanda bulunan ve yerleşim yapılarının oldukça az olduğu semtte şimdiler yüksek ve modern binalar bulunmaktadır.

Göksu parkı güzel bir piknik yeri
Göksu parkı güzel bir piknik yeri

Eryaman Doğal Güzellikleri

Ankara ili söz konusu olduğunda akla ilk gelen yerleşim yerlerinden biri de Eryaman ilçesidir. Uzun yıllardır farklı konut projeleriyle geliştirilen ve birçok kişinin yerleştiği semt, Ankara’nın gelişmiş yerlerinden biri olmayı başarmıştır. Hem ulaşım hem de alt yapı faaliyetlerinin oldukça geliştiği semtte gezip görülecek yerler de bulunmaktadır. Doğal güzelliği ile dikkat çeken yerlerden biri olan Göksu Parkı, Eryaman semtine yakın bir konumda bulunmaktadır. Eryaman’da gezilecek yerler için halk otobüsleri veya metro hatları tercih edilebilir.

Uzun yıllardır piknik alanı olarak kullanılan park, Ankaralıların en fazla tercih ettiği yerlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Ankara’nın farklı yerlerinde ikamet eden vatandaşlar, tatil günlerinde gezmek ve piknik yakmak amacıyla bu parkı tercih etmektedir. Oldukça yeşil bir yapıya sahip olan parkta su kaynağı da bulunmaktadır. Yeşil ile mavinin birleştiği noktalardan olan park, Eryaman’a gelen kişilerin ziyaret edebileceği yerlerden biridir. Eryaman semti; Sincan ve Etimesgut gibi büyük ilçelere yakın konumda olduğu için gezilecek yerler bakımından farklı seçenekler de bulunmaktadır.

Ankara Eryaman Nerede?

Ankara, Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen illerinden biridir. Hizmet kollarının oldukça gelişmiş bir şekilde faaliyet yürüttüğü başkent, hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin uğrak noktalarından biridir. Şehre gelen ziyaretçiler, farklı ilçeleri ve semtleri gezip görmek istemektedir. Bu yerlerden biri de son zamanlarda büyük bir gelişim gösteren Eryaman semtidir. Eryaman semtinin nerede olduğu ve nasıl gidildiği hakkında birçok araştırma yapılmaktadır.

Eryaman, Etimesgut ilçesine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Oldukça büyük bir semt olan Eryaman’a bağlı olan on adet mahalle bulunmaktadır. Son yıllarda yapılan gelişmiş yapılar ve konutlar ile şehrin gözde yerleşim yerlerinden biri olmayı başarmıştır. Eryaman’da gezilecek yerler arasında Göksu Parkı ve Harikalar diyarı öne çıkmaktadır. Eryaman’a oldukça yakın olan bu yerlere özel araçlar veya toplu taşıma araçları ile kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir