Eryaman kredi kartı borç yapılandırması banka adresleri

Kredi kartı borç yapılandırması konusunda çalışmalar sürüyor. Bu işlemleri yapabilecek banka sayısı şuan da 2 olarak gözükmektedir. Bankalardan biri Ziraat bankası diğeri ise Vakıfbank olarak bilinmektedir. Eryaman Ziraat bankası şubesi 4. Etap çarşıda yer almaktadır. Vakıfbank Eryaman şubesi ise Okyanus Plazada bulunmaktadır. Bu iki bölgeye ulaşım sağlayarak kredi kartı yapılandırması hakkında bilgi alabilirsiniz. Yapılandırmaya gelecek tarihte işleyecek taksit borçları da dahil edilmektedir. Başvuru için kredi kartı ekstrelerinin çıktısını almanız gerekmiyor. Sadece gelir belgeniz ile bankalara başvuruda bulunmanız yeterli oluyor. Kredi kartı yapılandırma işleminiz için sistemden kapatmak istediğiniz kartlar soruluyor. Sonra bunlar hakkındaki talebiniz alınıyor. Eğer işlem onaylanırsa kartlarınızı bağlı oldukları banka ile temasa geçerek kapatmanız isteniyor. İşlemler çok hızlı bir şekilde 15 dk ile 30 dk arasında sürüyor.

Kredi kartı borç yapılandırması için gereken evraklar

Ziraat bankasına başvuru da bulunurken diğer bankalardan herhangi bir evrak getirme zorunluluğu bulunmamaktadır. Yapılandırma sonucunda oluşturulan taksitlerin vadesi 60 ay olarak belirlenebiliyor. Yapılandırmak istediğiniz kartları tek tek seçebiliyor ve istediğiniz kartı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Kart yapılandırmanın asıl amacı asgari ücret ödemesine geliri yeten ancak kartın tamamını ödeyemeyen vatandaşların borçlarından kurtulmasıdır. Kişilerin kart borcu yapılandırması için başvuracakları aylık ödeme tutarı bir aylık gelirlerinin %75’ini geçemiyor. Uygulama ile bir çok kişinin 5 yıl gibi bir sürede kart borçlarından kurtulması düşünülüyor.

4. Etap Çarşı Ziraat Bankası
4. Etap Çarşı Ziraat Bankası

Ziraat bankasının öncülük ettiği çalışmaya kısa süre sonra benzer şartlar ile Vakıfbank dahil oldu. Vatandaşlar her iki bankanın sunduğu imkanları değerlendirerek kararlarını verebilir. Genelde emekli vatandaşların maaş hesaplarının Ziraat bankasında olması sebebiyle işlemlerin daha hızlı gerçekleştiği görülmektedir. 4. Etap iş merkezi Tunahan mahallesinde yer alıyor. Okyanus plaza ile arası yürüme mesafesinde olduğu için bu alana gidip aynı gün içerisinde iki banka ile görüşmekte mümkün. Ziraat bankası 17:30 da kapanırken Vakıfbank şubesi ise 17:00 da akşam son işlemleri gerçekleştirmektedir. Okyanus plaza bölgesine Eryaman 5 metro istasyonunu kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Buradan 4. Etap iş merkezine yürüyerek ulaşım mümkün. Okyanus plazadan 4. Etap iş merkezine uzaklık 800 metre ve yürüme süresi 15 dk’dır.

Okyanus plaza Vakıfbank
Okyanus plaza Vakıfbank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir