Eryaman kombi bakımı nasıl yapılır

Eryaman kombi bakımı için güvenilir yerleri tercih etmeniz gerekiyor. Kombi bakımı ve temizliği kış aylarında doğalgazın daha az kullanılması ve sorun çıkarmaması açısından önemlidir. Fakat bazı dolandırıcılık yöntemleri var. Bu durumlara dikkat etmeniz gerekiyor.Kombiyi aldığınız markanın yetkili sevisi haricinde başka tamirciler sizi arayıp kombinizin bakım zamanı geldi, ne zaman gelelim diye ısrarla bakım yapmak isteyebilirler. Olayı abartıp telefonda sanki bedava bakım yapacakmış gibi konuşup geldiklerinde ücret isterler. Öncelikle arayan kişiye kombinizin markasını sorun. Dolandırıcılar sizin iletişim bilginize bir yerden ulaşırlar fakat kombi markanızı genellikle bilemezler. Daha sonra ücreti sorun ve firma adını öğrenin internetten sizi arayan numarayı araştırın. Güvenilir bir yer değilse kesinlikle çağırmayın. Bilmediğiniz internetten bulduğunuz şirketler sahte ve dolandırıcı olabilir. Günümüzde web sitesi açıp kendisini şirket gibi gösteren bir çok şahıs var. Evinize gelip kendilerini biz yetkili kombi servisiyiz diye tanıtan sahte servisler kombinizin sağlam orjinal parçalarını söküp yerine çıkma parça takıyor. Ayrıca arızayı da tamir edemiyorlar.

Eryaman kombi bakımı güvenilir firma
Eryaman kombi bakımı
Eryaman kombi bakımı yetkili servisleri

Aslında yapılması gereken çok basit bir işlem var. Kombi üretici firmayı aramak ve servis talebinde bulunmak veya servis numarası istemek. Aksi takdirde sizi arayarak kombi servisi olduğunu iddia eden şahıslar kombinizin parçalarını bile çalabilir. Bu yöntemde ise kombi servisi olduğunu söyleyen sahtekar şahıs anakart bozuk söküp götürüp tamir edip getireceğiz diyor. Parça sökülüp bir daha geri gelinmiyor. Sizi yetkili servis olduğunu söyleyerek arayan ve kombi bakımı yaptırmazsanız ceza yersiniz diyen kişilere inanmayın. Kombi bakımı yapan kişilerin mutlaka yetki belgesine bakın. Kombi bakımlarında genelde filtre temizliği ve baca temizliği en önemli aşamalardır. Bu noktaların tıkanması kombinizin düzgün çalışmamasına sebep olur. Ayrıca sus sızdırmazlık olayı da önem taşıyor. Bu testlerin mutlaka yapılması gerekir. Şu sıralar en çok dolandırıcılık olayının gerçekleştiği sektör kombi servis sektörüdür. Soğuk kış ayları geldi kombilerin eski olması bazen sorun çıkarmasına sebep oluyor. Tamir edilmesi de en zaruri ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Sonuçta soğukta oturmayı kimse istemez.

Sahte servislerde bunu fırsat biliyor. Kombi bakımınızı 20-25 TL ücretle yapacağını söyleyip eve geldiklerinde bir çok masraf çıkarıyorlar. Bunun için etrafınızdan tavsiye almadan güvenilir olmayan yerlere itimat etmeyin. Youtube’da kendisini kombi uzmanı olarak tanıtan ve şov yapan tipler var. Bir çoğu aslında işini bu şekilde yapmıyor. Göz boyamak için güven sağlamak için günümüzün en önemli iletişim kanalı Youtube mecrasına sardılar. Telefon numarası ve iletişim bilgilerini vermeleri zaten buna en büyük kanıt. Bu kadar uzman olan bir insanın Youtube’la işi olmaz. Zaten uzman kişilerin müşteri derdi yoktur. Bilgi vermek için oraya o gösteriyi koymuş olsalardı bakımınızı bize yatırın diye ağlamazlardı. Kombi bakımı konusunda çok dikkatli olmalıyız. Şuan için sitemizin hiç bir kombi firmasıyla reklam anlaşması yoktur. Yeri geldiğinde dolandırıcıların diğer yöntemlerini de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir