Eryaman İtfaiye istasyonu kurulması gerekiyor

Eryaman İtfaiye istasyonu açılması konusunda semt sakinleri tarafından yoğun talep var. Vatandaşlar yeni yapılan Metromall, Eryaman Stadı gibi büyük projeler ve yüksek binalardan sonra bölgeye en yakın ekip olan Sincan İtfaiye İstasyonunun yeterli olmayacağı görüşünü savunuyor. Trafik durumuna göre yaklaşık 15 dk uzaklıkta olan Sincan itfaiyesi olası bir durumda geç kalabilir yorumları yapılıyor. Yangın durumlarında Batıkent İtfaiye takviye için yönlendirilecek şekilde hazır bekliyor. Batıkent İtfaiye İstasyonu biraz daha uzak bir konumda yer alması sebebiyle gelmesi daha uzun sürebilir. Bu yüzden Eryaman’da yangın olayı meydana geldiğinde Sincan İtfaiye İstasyonu ilk müdahaleyi yapıyor. 

Eryaman İtfaiye
Eryaman İtfaiye İstasyonu ne zaman açılacak?

2013 yılında 2 vatandaş Eryaman’daki yangında hayatını kaybetti

2013 yılında yaşanan bir olayda Sincan İtfaiye İstasyonu Eryaman’da meydana gelen yangına 14 dakikada müdahale etmiş ve Batıkent itfaiye takviyeye gelmişti. Fakat bu üzücü olayda 2 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Olay Eryaman 2. Etap Şehit Osman Avcı mahallesi 69. Sokakta saat 6.30’da meydana gelmişti.  Sincan İtfaiye İstasyonu olaya hızlı bir reaksiyon vererek 14 dk içinde bölgeye ulaşmıştı. Bu olay o dönemde haber siteleri itfaiye ekiplerini eleştirmişti. Fakat akabinde yapılan açıklamalarda ekibin bölgeye en kısa sürede gittiği belirtilmişti.

Günümüze dönecek olursak Eryaman 2013 yılına göre oldukça büyük bir semt. Yeni yapılan plazalar ve 1000 konut üzeri projeler dikkate alındığında nüfus yoğunluğu giderek artıyor. Semt Ankara genelinde bir ilçe büyüklüğüne ulaştı. İl genelinde yapılan veya yapılmakta olan 3 stadyumdan biri Eryaman’da yer alıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Ankara merkez ilçelerde 15 adet istasyon ve çevre ilçelerle birlikte toplamda 39 istasyon ile yangınlara müdahale ediliyor. Semt sakinleri olarak Eryaman’a küçükte olsa bir itfaiye bekleme noktası kurulması gerektiğini düşünmekteyiz. Umarız sesimiz yetkililer tarafından duyulur ve gereği yapılır.

Eryaman itfaiye telefon numaraları

Aşağıda semtimize en yakın itfaiye istasyonlarına ait telefon numaralarını bırakıyoruz. Bu numaraları telefonlarınıza kaydetmeyi unutmayın. Ayrıca evinizde ve araçlarınızda görünür bir yere yazıp koymanızda fayda var. Acil bir durumda gerekli olabilir.

Eryaman çevresindeki istasyonlar şu şekilde:

Sincan İtfaiye İstasyonu  0 312 270 46 86

Batıkent İtfaiye İstasyonu 0 312 385 26 59

Etimesgut İtfaiye İstasyonu 0 312 244 00 41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir