Eryaman Hastanesi nerede ve özel mi?

Eryaman hastanesi tahmin edildiği gibi özel bir hastanedir. Devlet hastanesi değildir. Hastanenin konumu selçuklular caddesi olarak bilinen göksudan gelip ayaş yoluna kadar uzanan caddenin ara arterinde yer almaktadır. Evcil hayvan kliniğini geçince karşı şeritte sol taraftadır. Eryaman olimpiyat hazırlık merkezine yakın bir bölgede yer almaktadır. Olimpiyat merkezinin karşısındaki aradan girilerek hastaneye ulaşabilirsiniz. Hastaneye gidişte yol üzerinde tabelalar görebilirsiniz. Şuan için Eryaman da herhangi bir devlet hastanesi yer almıyor. Sağlık ocakları çok sayıda mevcut. Özel hastanelerde fazlaca bulunuyor. İlçe olmadan büyükçe bir devlet hastanesinin yapılması da pek mümkün görülmüyor. Bölgeye yakın iki adet devlet hastanesi yer alıyor. Birincisi Sincan Devlet Hastanesi ikicisi ise Yenimahalle Devlet Hastanesi. Sincan hastanesine ulaşım için ayaş yolu kullanılabilir. Yine Yenimahalle devlet hastanesi için batıkent yoluna sapmanız gerekiyor. İkisi de büyük hastanelerdir. Sincan konumu ve eski olması sebebiyle biraz daha kalabalık olabiliyor. Yenimahalle ona göre yakın zamanda yapıldı.

Eryaman Hastanesi
Eryaman Hastanesi konumu
Eryaman hastanesi özel peki Eryaman a yakın devlet hastaneleri nerede?

Yenimahalle devlet hastanesi Batıkente konum olarak biraz ters olduğu için aslında Eryamana daha yakın gibi duruyor. Her iki hastaneye de randevu ile sıra beklemeden gidebilirsiniz. Bu iki hastaneye biraz uzakta olsa 2 tanede Etimesgutta devlet hastanesi yer alıyor. Birincisi Etimesgut merkezinde yer alan devlet hastanesi diğeri ise hava durağında yer alan askeri lojmanların karşısında ki eski askeri hastanedir. Bilindiği üzer askeri hastaneler artık sivil vatandaşlara da bakıyor. Bu yüzden oraya da randevu alabilirsiniz. Randevunun şöyle bir avantajı oluyor. Gittiğinizde saat kaçta randevunuz varsa hiç sıra beklemeden doktor tarafından muayene ediliyorsunuz. Ancak hastane girişinde kayıt yapmanız gerekiyor. Büyük bir kolaylık olan randevu sistemini web sitesinden, telefonla veya android ios uygulama ile kullanabilirsiniz. Ankara sağlık bilgileri için il sağlık müdürlüğünü arayabilirsiniz.

Çok büyük rahatsızlığınız yoksa eğer aile hekiminize başvurabilirsiniz. Daha önceden kullandığınız ve kullanmanız gereken rutin ilaçlarınızı aile hekiminiz yazabiliyor. Böylece basit şeylerde hastaneye gitmenize gerek kalmıyor. Hem siz yorulmuyorsunuz hemde hastanelerde yoğunluk azalıyor. Böylece gerçekten tedavisi gereken hastalar daha çabuk hizmet almış oluyor. Aile hekiminiz sağlık ocaklarında sizlere özel olarak göreve getirilmiş doktorlardan oluşuyor. Sağlık ocağında kayıtla uğraşmıyorsunuz. Girişte tuşlar var o tuşlar yardımıyla tc kimlik numaranızı giriyorsunuz. Sonra hangi doktora gitmeniz gerektiği orada yazıyor. Daha sonra doktorun kapısının üzerinde adınız çıkıyor. Girip muayene oluyorsunuz. İşlemler çok hızlı gerçekleşiyor. Sağlık ocağından küçük çaplı sağlık raporlarını da alabilirsiniz. Kan grubunuzu öğrenebilirsiniz. Bazı aşıları olabilirsiniz. Olabileceğiniz aşılar hakkında aile hekiminiz size destek verecektir. Eğer aile hekiminiz başka ilde ve Eryaman’a yeni taşındıysanız, yapmanız gereken çok basit. Sağlık ocağında bir form doldurup yeni aile hekiminizi semtinize aldırabilirsiniz. Ayrıca memnun kalmadığınız doktorunuzu da bu şekilde değiştirebilirsiniz.

Geçmiş olsun dileklerimizle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir