Eryaman Hakkında Turistik Bilgiler

Ankara’nın en eski semtlerinden bir tanesi olan Eryaman, gerek doğa güzelliği gerek ise samimiyetiyle beğeni topluyor. 172.000 civarında nüfusu olmasıyla beraber, sıcakkanlı bölge halkı size kucak açıyor. Altay, Şeker, Tunahan, Yavuz Selim, Göksu, Güzelkent, Şehit Osman Avcı, Şeyh Şamil ve aynı ismi taşıyan Eryaman mahallelerinden meydana gelmektedir. Ankara Esenboğa havalimanı ile olan uzaklığı ise sadece 49 kilometredir diyebiliriz. Eryaman’a özel bir araç ile yaklaşık 40 dakikada varabiliyorsunuz.

Eryaman Turistik Rehber

Binalara baktığımız zaman hepsinin yüksek katlı olduklarını söyleyebiliriz. Ayrıca fiyatlar da diğer Ankara semtlerine göre biraz uygun. Evler genel olarak site şeklinde sıralanmış bir şekilde bizleri karşılıyor. Bu özelliğinden dolayı genel olarak memurlar ve öğrenciler bu yerleşim yerini tercih ediyor. Bir çok spor merkezi, açık hava, yürüyüş yolu gibi özelliklere sahip olan Eryaman, ayrıca diğer Ankara semtlerine göre daha yeşil ve ferah oluyor. Eryaman’ın en büyük negatif özelliği ise şehir merkezine uzak olmasıdır. Özel bir araçla 20-25 dakikaya gidilebilirken. Tolu taşıma ile bu süre 45 dakikalara kadar çıkabilmektedir. Fakat son yıllarda gelen metro ile bu seviye aşağılara düşmüştür diyebiliriz.

Eryaman’da Nereleri Gezebilirim?

Ankara Eryaman denildiği zaman şüphesiz ki herkesin aklına Göksu Parkı gelmektedir. Ankara’daki en büyük parklardan bir tanesi olan Göksu Park, “Susuz Göl” üzerine kurulmuştur. Bölge halkının ve turistlerin kullanımına açık olan bölgede, cafeler, restoranlar, oyun alanları, piknik bölgeleri gibi imkanlar söz konusudur.

Ayrıca Eryaman’da sinema izlemek için de farklı mekanlar bulunmaktadır. Buraya tıklayarak size en yakın sinema salonlarını bulabilirsiniz.

Eryaman’da bulunan alışveriş merkezlerine göz atacak olursak bunlar; Göksu Avm, Optimum Avm, Metromall Avm, Gimsa gibi yerler olduğunu görmekteyiz. Ayrıca bölgedeki otel fiyatlarının da uygun olduğunu sizlere rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sizlerde Eryaman hakkında tüm bilgilere ulaşmak istiyorsanız, buraya tıklayabilir ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir