Eryaman Evleri Yerleşim Planı

Eryaman evleri 6. Etapta yer almaktadır. 2005 yılında yapımı tamamlanmış ve 14 siteden oluşmaktadır. Bu sitelerin isimleri şu şekildedir; Yeni portakal çiçeği, Özgün ipek, Hassas Çizgi, Gün ötesi, Yeşil Manolya, Isıkent evleri, Doğankaya, Akkonaklar, Kent konakları, Yeni yayıklı, Güzel Ankara evleri, Metro Kent, Kaya evleri, Eryaman evleri. Sitelerin arsa tahsisi TOKİ tarafından yapılmıştır. Eryaman evleri içerisinde Dolphin alış veriş merkezi yer almaktadır. Çok büyük olmasa da bu avm günlük ihtiyaçları karşılamaktadır. 7 gün 24 saat özel güvenlik görevlileri devriye ve sabit bekleme icra etmektedir. Sorunsuz olaysız ve nezih bir sitedir.

Eryaman evleri yerleşim planı şu şekildedir:

Eryaman Evleri
Eryaman evleri vaziyet planı

Eryaman evleri içinde sağlık ocağı, spor tesisleri, özel hastane, düğün salonu bulunmaktadır. 5M migros, yunus market ve anka gross gibi marketler çok yakınındadır. Optimum, Metromall, Okyanus plaza yürüyüş mesafesindedir. Eryaman 5 metro durağı yaklaşık 200-300 metre uzaklıktadır. Ulaşım sorunu yoktur ancak Kızılay, Sıhhıye ve Ulus gibi merkezi yerlere 40 dk uzaklıktadır. Fakat aracınızla bu uzaklık trafik olmadığı saatlerde 20 dk kadar düşmektedir. Ankara şehir merkezine gidişlerde İstanbul yolu kullanılabilir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi öğrencileri bu bölgeyi sıklıkla tercih etmektedir. Eryaman evlerinin sınırlarını Dil devrimi caddesi, birinci meşrutiyet caddesi, ertuğrul bey caddesi ve samsun 19 mayıs caddesi belirlemektedir. Site içerisinde Kooperatifler birliği ortaokulu yer almaktadır. Toki Anadolu lisesine çok yakındır. Hızlı tren kullanmak isteyen site sakinlerinin Ankara merkeze gitmesine gerek yoktur. Yüksek hızlı trenler Sincan istasyonunda duruyor. Bilet alırken Sincandan bineceklerini söylemeleri yeterli oluyor. Bölgeye ait muhtarlık Eryaman köyü içerisinde yer almaktadır. Bölgeden Aştiye gitmek için metro kullanılabilir. Metro tercih edenlerin batıkent ve kızılaydan aktarma yapması gerekiyor. Aktarmalarda herhangi bir ücret ödenmiyor.

Eryaman evleri otobüs hatları

520-3 Fatih – Sıhhiye 521-3 Fatih – Bakanlık 531 Etimesgut-Elvankent-Sincan-Fatih-Eryaman 531-2 Eryaman-Fatih-Sincan-Elvankent-Etimesgut Otosbüsleri geçmektedir.

Otobüslerin geçtiği durak şu görselde ki konumdadır:
Eryaman Evleri
Eryaman evleri otobüs durakları konumları

Daha fazla bilgi için blogumuzu takip etmeyi unutmayın. Blogumuzda yer alan yazıları kaynak belirterek kopyalayabilirsiniz. Yazılar tamamen özgündür. Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir