Eryaman Esenboğa Havalimanı’na Uzak Mı?

Ankara’nın Etimesgut ilçesine bağlı olan Eryaman hakkında siz değerli okurlarımıza bilgiler vermeye devam ediyoruz. Eryaman uzun yıllar boyunca gelişmekte olan ve bu gelişmesini de sürekli yenileyen bir semttir. Semtin adı eskilerden köy olmasından ve adının da Eryaman olarak kayıtlara geçmesinden itibaren başlamıştır. Dönemin eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından TOKİ blokları yaptırılmaya başlanmıştır ve 2020 yılına kadar sürekli bölge ile TOKİ ilgilenmiştir.

Bölgede genel olarak 1+1 evlerin olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Yapılan binaların büyüklüğü nedeniyle bir blokta yaklaşık 100-150 arası daire olabiliyor. Bu nedenden dolayı da genel olarak memurlar, bekarlar ve öğrencilerin tercih noktası olabiliyor. Ayrıca kiraların da orta seviyelerde olması, bu semte rağbet gösterilmesindeki bir diğer neden olarak karşımıza çıkıyor.

2014 verilerine bakıldığı zaman bölgenin aktif nüfusu ise 41.178 olarak kayıtlara geçmiştir. Ulaşım büyük bir sorun olmuştur fakat son yıllarda yapılan metro sayesinde bölgeye ulaşım oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Eryaman İle Havalimanı Arası Mesafe Ne Kadardır?

Eryaman Esenboğa Havalimanı ile arasında aslında çok fazla mesafe yoktur. Araç ile yola çıktığınız zaman ortalama 32 dakika içerisinde ulaşabileceksiniz. Ortalama hızınız 100 km olarak baz alınıyor. Mesafenin kilometre olarak da 45 kilometre olduğunu sizlere aktarabiliriz. Buraya Havaş ile de sorunsuz şekilde gidebilirsiniz. Eryaman- Havaş ile 1 buçuk saat civarında bölgeye sorunsuz olarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir