Eryaman Bölgesindeki Dolmuşlar Dezenfekte Edildi.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini hissettiren Koronavirüs salgınına karşı etkili önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Etimesgut; Sincan, Yenikent, Fatih ve Eryaman bölgelerinde hizmet sunan, dolmuşların dezenfekte edildiği bildirildi. Bilindiği üzere Covid 19 salgınıyla mücadelede hijyen koşularının iyileştirilmesi büyük önem arz ediyor. Bundan dolayı özellikle toplu ulaşım araçlarının dezenfekte edilmesi beraberinde önemli kazanımları da getiriyor.

Etimesgut; Sincan, Yenikent, Fatih ve Eryaman bölgesinde hizmet sunan 174 dolmuşun görevliler tarafından dezenfekte edildiği bildirildi. Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı olan İsa Yalçın yapmış olduğu açıklamada; dezenfekte konusunda önem verdiklerini belirtti.

Dolmuşlar Her Gün Dezenfekte Ediliyor!

Eryaman bölgesinde hizmet sunan dolmuşların Koronavirüsle mücadele kapsamında her gün dezenfekte edildiği açıklandı. Dolmuşlarla ulaşım sağlayan yolcu sayısında %50 oranında bir düşüş yaşanıldığını belirten Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı; her gün toplam 174 minibüsün dezenfekte edildiğini açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediyesinin ekiplerinin periyodik olarak dolmuşların dezenfekte edilmesini sağladığını belirten oda başkanı; önemli olanın toplum sağlığı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yolcuların gönülleri rahat bir şekilde dolmuşlara binebilecekleri ifade eden oda başkanı; Covid 19 salgınından dolayı araç şoförlerinin de uyarıldığını sözlerine ekledi. Ayrıca hem kendilerinin hem de araç şoförlerinin hijyen konusunda da oldukça titiz bir çalışma içerisinde olduklarını ifade eden İsa Yalçın; tüm tedbirleri aldıklarını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir