Eryaman bilgisayar format ücretleri

Eryaman bilgisayar format ücretleri değişkenlik göstermektedir. Ancak genel bir bakışla 25-30 TL civarında olduğunu söylemek mümkün. Bilgisayara format atılıyor sonrasında sürücüler kuruluyor. Sürücü kurulumu önemlidir. Kurulumu yapılmazsa cihazınız üzerindeki donanımlar ya hiç çalışmaz yada tam verimle çalışmazlar. Eğer bilgisayarınız üzerinde lisanslı bir yazılım var ise onun kurulmasını talep etmelisiniz. Sürücü kurulumundan sonra bilgisayarcı sizin istediğiniz programların kurulumunu yapar. Program kurulumu istemezseniz direk teslimat sürecine geçilir. Format atılması yaklaşık 20-30 dk sürmektedir. Ancak driver (sürücü) kurulumu biraz zaman alabilir. Çünkü bazı modellerin sürücüleri zor bulunuyor. Bilgisayarcı sizi geldiğinizde sıraya koyduğu için biraz geç bir saatte gelmenizi isteyebilir. Çünkü bazı bilgisayarcılar yeterli alanları olmadığı için sırayla işlem yapmaktadır. Bilgisayarınızı teslim ederken herhangi bir parçanın alınmaması için açılabilir kapaklara kağıt banlar yapıştırabilirsiniz. Eğer güvenilir bir bilgisayarcıya gidiyorsanız böyle bir şeye gerek yoktur. Dizüstü bilgisayar için zaten alınabilecek parçalar sınırlıdır. Ramler kolay ulaşılabilir olduğu için bunların seri numarasını alabilirsiniz.

Eryaman bilgisayar format ve lisanslama

Mahalle arasındaki ve iş merkezlerindeki bilgisayarcılar size orjinal yazılım yüklemeyi taahhüt etmezler. Bir windows yazılımı yüklerler ve buna lisans almak sizin sorumluluğunuzdadır. Eğer bilgisayarınız üzerinde sticker varsa bu serial ile yüklenmesini talep edebilirsiniz. Fakat fiyatı 400 TL ile 1000 TL arasında değişen lisans kodlarını 20-25 lira ücret alıp yüklemesini bekleyemezsiniz. Bazı bilgisayarcılar evden bilgisayarınızı alıp format atıp getiriyorlar. Eve servis yapan bu hizmette gelen elemanın aradığınız şirketten geldiğinden emin olmadan ve teyit etmeden bilgisayarınızı teslim etmeyiniz. Servis talebinde bulunurken gelecek elemanın adını öğrenip gelen kişiye ismini sorabilirsiniz. Format işlemleri hiç bir zaman garantili olmaz. Eve gittiğinizde virüs bulaşması durumunda tekrar ücret ödersiniz. Fakat herhangi bir yazılım yüklenmesi unutulmuş ise bunun yüklenmesi bilgisayarcıya aittir. Bilgisayarınızı tekrar götürüp eksik yazılımınızı ücretsiz yükletebilirsiniz. Windows 10 yüklü bir bilgisayara format atılırken, disk biçimlendirmesi yapılırsa recovery çalışmaz. Yani tekrar eski yazılıma dönmek istediğinizde Microsoft’u aramanız gerekebilir. Ancak recovery kullanılarak sıfırlanan bilgisayar tekrar otomatik lisanslanır.

Eryaman bilgisayar format

Şuan için önerebileceğimiz bir bilgisayarcı bulunmuyor. İlerleyen zamanda sizler için araştırma yapıp buraya telefonu numaralarını yazabiliriz. Bilgisayarınızı emanet etmek için kurumsal ve güvenilir yerleri seçmelisiniz. Dükkanı olan yerler olmasına özen göstermelisiniz. Herhangi bir sorunda muhattap bulmanız açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir