Eryaman ayakkabı hırsızı camide yakalandı

Eryaman ayakkabı hırsızı konusunda polise yoğun şikayetler iletiyordu. Özellikler camilerden çok sayıda ayakkabı çalınıyordu. Vatandaşların yoğun şikayeti üzerine harekete geçildi. İlçe emniyetten polisler camilerde hırsızı yakaladılar. Hırsızın başkent genelinde bu hareketlerini gerçekleştirdiği tespit edildi. 10 üzerinde camiye gidip ayakkabı çaldığı açıklandı. Eryaman bilindiği üzere evlerin kapılarından çalınan ayakkabılardan da son derece mağdur durumda. Sitelerin güvenlik kamera kayıtlarından hırsızlar yakalanmaya çalışılıyor. Boş arazilerde eski ayakkabılara rastlanıyor. Tahminlere göre hırsızlar ayakkabıları çalıp işlerine yaramayanları boş arazilere atıp kaçıyorlar. Muhtemelen yeni ve para edecek durumda olanları çaldıktan sonra ıssız ve tenha yerlerde ayırıyorlar. Boş arazilere atılmış çok sayıda eski ayakkabının başka bir açıklamasının olması mümkün değil gibi gözüküyor. Örneğin haber ekibimizden Eryaman girişindeki shell benzinlik arkasındaki boş arazide ve polsan ile optimum arasındaki boş arazilerde çok sayıda atılmış ayakkabıya rastladıkları bilgisini aldık. 100 üzeri sayıda atılmış eski ayakkabının evlerin kapılarından veya camilerden çalınmış olabileceği tahmin ediliyor.

Eryaman ayakkabı hırsızı
Eryaman ayakkabı hırsızı haber kaynaklarına düşen fotoğrafı

Eryaman ayakkabı hırsızı camide suç üstü yakalandı

Suç üstü yakalanan hırsız adliyeye sevk edildi. Farklı bir çok suçtan sabıka kaydı olduğu söylenen hırsızın ifadesi polis ekipleri tarafından alındı. İbrahim Y. isimli şahıs çaldığı ayakkabıları ikinci el olarak sattığını itiraf etti. Olayın yaşandığı yer Milliyet gazetesi ve bir çok kaynağa göre Orhan bey camisi olarak geçiyor. Fakat bizim edindiğimiz bilgiye göre caminin ismi Orhangazi Camii’dir. İnternet ortamındaki bilgi kirliliği de bizim için yanıltıcı bir durum yaratmış olabilir. Fakat Eryaman’da mevcut camii lerimizi araştırdığımızda Orhanbey camii bilgisine ulaşamadık. Muhtemel bilgi olarak Orhangazi Camii olma ihtimali yüksektir. Olayın aslı haber merkezimize ulaştığında haberimizi güncelleyeceğiz. Milliyet gazetesinin haberine göre Orhanbey camii bizim edindiğimiz bilgiye göre caminin adı Orhangazi Camii’dir. Yaşanan olay hakkında bilgi sahibi olan vatandaşlarımız yer hakkında doğru bilgilendirme yapabilirler.

Ayrıca evlerin kapılarından ayakkabılar ve bina önlerinden bisikletler hırsızlar tarafından çalınmaktadır. Vatandaşlarımızın bu konularda da tedbirli olması gerekmektedir.  Önceki haberlerimizde 5. etap civarında araçların lastiklerinin de çalındığını haber yapmıştık. Bunun içinde tedbirli olmakta fayda görmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir