Eryaman Atatürk Evi Fotoğrafları

Eryaman Atatürk evi bu semte kazandırılmış en güzel yapılar arasında yer alıyor. İçinde okuma odası da yer alan kıymetli tesiste Atatürk ve Annesi Zübeyde Hanımın balmumu heykeli yer alıyor. Çok gerçekçi yapılmış bu heykeller oldukça etkileyici ve ilgi çekici. Atatürk evinin çevresine tam 7 bin ağaç dikilmiş. Ve bu bölgeye Atatürk Ormanı adı verilmiş. Gidip gezme imkanı bulduğum bölgeden sizin için fotoğraflar çektim. Orman şimdilik piknik alanı olarak kullanılmıyor. İnternette bir çok kaynakta yanlış bilgi verilmiş. Bu alana piknik alanı denilmiş ancak alanda piknik yapmak yasak. Orman içinde Halide Edib Hanımlar Konağı diye bir tesis de yer alıyor. Tesis hanımlar için inşa edilmiş. İçeride sadece içecek servisi var. Yani Eryaman hanımları yiyeceklerini alıp buraya gelip sadece içeceği bu tesisten alabilecek. İçtikleri kadarını ödeyerek burada arkadaşlarıyla hoş sohbet vakitler geçirecekler.

Etimesgut belediyesini tebrik etmek lazım.
Eryaman Atatürk Evi
Eryaman Atatürk Evi dış manzara
Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi – M. Kemal ATATÜRK heykeli
Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi – Zübeyde Hanım heykeli
Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi – NUTUK

Ataya saygı ve ulu önderimizi anma adına çok değerli bir müze yapılmış ve orman gerçekten övgüyü hak ediyor. 7 bin ağaçla bölgeyi yeşillendirmek harika bir proje. Bu yeşil alan olarak ayrılan bölgenin arazi değeri çok yüksek bu alana konut yapmak yerine orman olarak ayırmak gerçekten belediyecilik adına takdir edilecek bir harekettir. Düşüne biliyor musunuz Atatürk evi – Okuma salonu – Orman ve Hanımlar lokali bir bölge daha nasıl güzelleştirilebilir. Bu kadar güzel bir proje olabilir mi? Bu alan bu şekilde değerlendirilmeden önce kötü alışkanlıkların yuvası halindeymiş ve halk çok şikayetçiymiş. Güvenlik görevlileri geceleri bazen bu şekilde gelenlerin olduğunu ve karşı koyduklarını belirtiyorlar. Adete bir bölge kurtarılmış diyebiliriz. 7 gün 24 saat bölgede özel güvenlikler görev yapıyor. Mesai saatleri içerisinde temizlik görevlileri de mevcut. Bir de idari personel yer alıyor.

Okuma salonunda gençler kitap okuyup ders çalışıyorlar. Yaklaşık 5-10 sene içinde ağaçların istenen düzeyde büyümesi ve  tam anlamıyla orman haline gelmesi bekleniyor. Ağaçlar otomatik olarak sulanıyor. Özel bir sulama hattı kurulmuş ve görevliler sürekli kontrol altında tutuyor. Tesis pazar günleri hariç haftanın 7 günü hizmet veriyor. Manzarası da eşsiz güzellikte. Örneğin cumartesi günü ailenizle gidebilirsiniz. Atatürk evini gezebilir kitap okuyabilir eşsiz manzara ve temiz hava eşliğinde çay içebilirsiniz. Ulaşım için Eryaman Hastanesinin önünden yukarıya doğru çıkmanız gerekiyor.

Eryaman Atatürk evi pazar günleri hariç diğer günler açıktır.

Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi Manzara
Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi

Eryaman Atatürk Müzesi Konumu:

Eryaman Atatürk Müzesi
Eryaman Atatürk Müzesi Konumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir