Eryaman 24 saat ulaşım otobüs hatları

Eryaman 24 saat ulaşım için hazır. Ankara da yeni bir dönem başlıyor. Ankara büyükşehir belediye başkanı sayın Mustafa Tuna twitter’dan müjdeyi verdi. 24 saat ulaşım için belirli hatlar seçildi. Bu hatlar içinde Eryaman otobüslerinin yer alması semt vatandaşları tarafından olumlu karşılandı. 24 saat ulaşım hizmetinden ilçemiz Etimesgut ve semtimiz Eryaman mahrum bırakılmayarak bu hizmete bir çok hat dahil edildi. Bu hatların tam listesini yazımızın sonuna ekliyoruz. Eryamanda hizmet verecek 24 saat otobüs hatları ise şu şekilde; Eryaman – Sıhhiye 540-6 (Eryaman, Göksu, Şeker) ( 540-541-542-543-545-580-585) numaralı hatlar 24 saat hizmet kapsamına alındı. Ayrıca Ayaş yolundan geçen Sincan – Sıhhiye 510-6 Optimum Bölgesinden geçeceği için hizmet alınabilir. Otobüsler 00:00 da Sıhhıye’den gece seferine başlayacak Eryaman’dan ve Sincan’dan ise 00:45 de seferinin ilkine başlayacak. Kısacası gece 12 den sonra; saat başları Sıhhiyeden kalkacak, 45 geçeler semtimizden kalkacak otobüsler. Metroların saatleri de uzatıldı. Gece 00:00 da biten seferler artık 01:00 de son seferini yapacak.

Eryaman 24 saat ulaşım sonunda geldi.

Uygulama 18 kasım 2017 gece 00:00 da başlayacak. Yani cuma günü bitimindeki gece başlıyor. 24 saat ulaşım önemli bir imkan. Gece aştiye ulaşmak isteyen vatandaşların özellikle böyle bir hizmete ihtiyacı vardı. Gece vardiya değişimi yapan şirketlere ulaşım kolaylaşacak. Hastanelere özellikle ulaşım gece mümkün olacak. Otobüsler gece seferlerinin sonuncusunu Sıhhiye’den sabaha karşı 4’te yapacak ve Eryaman’dan gece otobüslerinin son seferi saat 5’te gerçekleşecek. Bu hizmet insanların gece aktif bir yaşam sürmelerini sağlayacak. Gece dışarı çıkmak bir yerlere gitmek hem ekonomik hemde kolay olacak. Gece seferlerinin ücret tarifesi gündüz ile aynı olacak herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Sayın Doç. Dr. Mustafa Tuna bu kararıyla halkımızın büyük bir bölümünden övgü alırken bir kısmı da eleştirilerine devam ettiler. Ancak yapılan açıklamalarda bu hizmetin kar amaçlı değil sosyal düzene katkı ve vatandaşa hizmet amaçlı olduğu belirtildi. Durum böyle olunca tebrik etmek gerekiyor. Vatandaşın düşünülmesi imkanlar sağlanması güzel. İlerleyen zamanda Eryaman’a daha güzel hizmetler bekliyoruz.

Ego ile Ankara’ya yakın olmak Büyükşehir Belediyemiz ile hizmetlerden kopmamak güzel. Eryaman mesafe olarak uzak bir semt olduğu için özellikle şehir dışından gelirken Aşti’den ulaşım problem oluyordu. 24 saat ulaşım ve metro saatinin uzatılması bu soruna çözüm olacak gibi gözüküyor. Yeni ulaşım düzeninin ve ekstra hizmetin Eryaman semt sakinlerine hayırlı olması dileriz. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi Sayın başkan Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya ve Ego çalışanlarına teşekkür ederiz.

Eryaman ve Ankara geneli 24 saat ulaşım hat numaraları

Listeyi netleştirmek için üzerine tıklayınız.

Eryaman 24 saat ulaşım
Eryaman 24 saat ulaşım otobüs hatları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir