Devlet Mahallesi metro durağının ismi değişti

Devlet Mahallesi metro durağı bilindiği üzere Eryaman Stadının hemen yanında yer alıyor. Bu noktada yapılan istekler değerlendirilerek AK Parti Meclis Üyesi, Mustafa Başer’in verdiği önergeyle durağın yeni ismi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Devlet Mahallesi / 1910 Ankaragücü olarak değiştirildi. Böylece stad metrosunun ismi konusunda yapılan tartışmalarda sona ermiş oldu. Metro durağı üzerinde bir çok istek vardı fakat en uygun olan isim tüm maçlarını burada yapacak olan Ankaragücü takımının ismiyle verilmesiydi. Kısa sürede metro durağının yeni ismi sosyal medyada taraftarlar arasında yayıldı.

Ankaragücü metrosu
Ankaragücü metrosu tüm taraftarlara hayırlı olsun.

Ankaragücü camiası tarafından karar sevinçle karşılandı. Ankaragücü adına güzel şeyler yaşanıyor yorumları yapıldı. Maça gidecek taraftarların artık 1910 Ankaragücü metro durağında inerek stada ulaşım sağlaması mümkün. Bu noktaya ulaşım Kızılay durağından 35-40 dk sürmektedir. Son yapılan metro istasyonu isim değişikliği ile Ankaragücü artık Eryaman’ın resmen bir takımı haline geldi. Gençlerbirliği ise yeni stadı yapılana kadar ev sahibi olduğu tüm maçları burada yapacak. Bu yüzden Eryaman Stadı tamamen Ankaragücü takımına tescillendi diyebiliriz.

Pazartesi günü yapılacak maça ise bilet satışları devam ediyor. Maça ilk kez bilet alacakların öncelikle Passolig sahibi olması gerekiyor. Kart gelmeden sadece sisteme üye olarak maç biletini aynı gün satın alabilirsiniz. Ankaragücü passolig alacak taraftarlar 30 TL yıllık ücret ve 1 sefere mahsus kargo ücreti ödemesi gerekiyor. Toplamda 42 lira civarında bir rakama den geliyor. Kasımpaşa maçı bilet fiyatları ise şu şekilde; BATI TRİBÜN – 30,00 ₺ DOĞU TRİBÜN – 25,00 ₺ GÜNEY TRİBÜN – 20,00 ₺ KUZEY TRİBÜN – 20,00 ₺ Misafir – 25,00 ₺. Ankaragücü logolu passolig sahibi taraflar misafir tribüne bilet alamıyor. Maça bozuk para ve metal eşya götürmek yasak. Stad bünyesindeki turnikelerden mobil uygulama ve temassız kart ile geçmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir