Devlet mahallesi istasyonu su baskını sebebiyle kapalı

Devlet mahallesi metro durağı (Devlet mahallesi 1910 Ankaragücü İstasyonu) su taşkınları sebebiyle kapatıldı. Metro hattı Eryaman 5 istasyonuna kadar çalışıyor. Eryaman 5 istasyonuna kadar gelen metro bu noktadan ileriye devam etmiyor. Tekrar Koru yönüne sefere başlıyor. Bu istasyondan sonraki Devlet mahallesi, Harikalar diyarı, Fatih, GOP ve OSB Törekent istasyonlarına otobüs aktarmasıyla ulaşım sağlanıyor. Metro istasyonu su baskını sebebiyle kullanılmaz hale geldi. Suyun tahliyesi ve hasarların giderilmesi çalışmaları devam ediyor. Harikalar Diyarı metro istasyonunda su tahliye işlemleri devam ediyor. Eryaman 5’te otobüs ringini kullanacak vatandaşların ulaşım sürelerini bu aksaklıkları göz önünde bulundurarak planlaması gerekiyor.

Harikalar diyarı metro istasyonu su tahliye işlemi
Harikalar diyarı metro istasyonu su tahliye işlemi

Devlet mahallesi metrosu kısa sürede açılacak

Çalışmaları sürdüren personelden alınan bilgiye göre kısa bir süre içerisinde metro seferlerinin normale döneceği tahmin ediliyor. Su tahliye işlemleri büyük oranda bitirildi. Eryaman 5 istasyonunda ise Metro durağındaki asansör ve yürüyen merdivenlerin kullanılamadığı bilgisi geldi. Dün meydana gelen su taşkınlarının yaraları sarılmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde hava durumu raporları yer yer yağışların olacağını gösteriyor. Meteoroloji her ihtimale karşı tedbirli olunması gerektiği açıklandı. Şuan için Eryaman genelinde hayat normale döndü. Suların çekildiği ve güneşli bir havanın hakim olduğu gözleniyor.

Ayaş yolu alt geçitleri ulaşıma açıldı.

Gece boyunca süren çalışmalar sonucunda sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Ayaş yolundaki aksaklıklar giderildi yol ulaşıma açıldı. Özel araçlar ve belediye otobüsleri Ayaş yolu üzerinden gidecekleri yerlere ulaşım sağlayabiliyor. Su baskınları sonrasında belediyenin tüm imkanları sahada çalışmalarını yürüttü. Dün su baskını sebebiyle kapalı olan çok sayıda işletme bu gün normale dönmüş gözüküyor. Şuan için Eryaman’da genel kullanıma açık hiç bir yolda aksaklık görülmüyor. Tek sıkıntılı nokta Eryaman Devlet Mahallesi metrosu oradaki çalışmalarda büyük bir hızla devam ediyor.

Büyükşehir belediyesinden yapılan açıklamada oluşan su baskını olayının sebebi mevsim normallerinin çok üzerinde gerçekleşen yağışlar olduğu ve gerekli önlemlerin hızla alınacağı açıklandı. Belediye ve itfaiye personelleri tüm imkanlar ile halkın yardımına koşarken izinler iptal edildi ve izinli personellerde göreve çağrıldı. Taşkınlardan en çok etkilenen bölge ise Etimesgut ilçe merkezi ve Eryaman semti oldu. Gece boyunca süren çalışmalarda 1000’e yakın personel görev yaptı. Ankara genelinde meydana gelen sel felaketinde 3 kişi hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir