Çocuklar Enver Demirel’i sevinçle karşıladı

Çocuklar Enver Demirel’i görünce büyük bir sevinç yaşayarak, üzerine atladılar. Özar çarşı, 3. etap esnafının yer aldığı Eryaman’daki iş merkezleri arasında yer alıyor. Bünyesinde çocuk merkezi ve sağlık ocağı da bulunuyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel burayı ziyaret programına alarak esnafla görüşmelerde bulundu. Çarşı esnafı tarafından başkana ilgi büyüktü. etiSEM Çocuk Merkezini de gezen Sayın Demirel miniklerin sevgi seliyle karşılaştı. Çocuklar başkanın üzerine koşup sarıldılar. Demirel burada uzun süre vakit geçirip çocukları dinledi ve sohbet etti. Çocuk merkezi hakkında yetkililerden bilgi alıp merkezin ihtiyaçlarını öğrendi. Sonrasında esnaf ziyaretlerini sürdürdü. Buradaki vatandaşlarla bir masa kurulup sorunlar ve yapılabilecek çözüm yöntemleri üzerine istişare yapıldı. Gelecekte yapılacak projeler anlatılıp halkın fikri alındı. Bu tarz ziyaretler Enver Demirel tarafından sıklıkla gerçekleştirilmekte ve oldukça faydalı geçmektedir. Daha önce benzer ziyaretlerin başka iş merkezlerine de yapıldığı görülmüştü. Özar çarşı konumu itibariyle 3. etap pazar ve zabıta merkezinin hemen arkasında önemli bir bölgede yer alıyor. Mahallenin eski esnaflarının konumlandığı bir iş merkezi diyebiliriz.

Çocuklar Enver Demirel ziyaretine çok sevindiler

Enver Demirel
Çocuklar Başkan Enver Demirel’i görünce sevinçle üzerine atladılar.
Başkan çocuklar
Başkan çocuklarla yakından ilgilendi onlarla uzun uzun sohbet etti.
Çocuklar Enver
Son olarak Çocuklar ve Enver Demirel ayrılırken bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Özar Çarşı Esnaf ziyareti

Enver Demirel Esnaf
Enver Demirel Esnaf ziyaretlerine devam etti.
3. etap
3. etap esnafıyla bir masa kurulup sorunlar ve çözüm yöntemleri ile projeler üzerine konuşuldu.

Başkan artan nüfus sonucunda oluşacak alt yapı konusuna değindi

Belediye başkanımız bir gazeteye verdiği röportajda alt yapının uzun süreli planlanması gerektiğine değindi. Etimesgut ilçesinin nüfusunun hızla arttığını ve bundan 15 sene sonra 1 milyonu geçmesi yönünde tahminlerinin olduğunu söyledi. Ankara’nın en büyük ilçeleri arasında yer alan Etimesgut’un önümüzdeki yıllarda artan nüfusu ile 2. sıraya yerleşeceği belirtildi. Ayrıca Eryaman gibi modern yapılaşmanın ilerleyen zamanda kentsel dönüşümle Etimesgut’un bir çok bölgesine kazandırılacağını açıkladı. İlçenin bazı mahallelerinin eski yapılaşma olması sebebiyle yeşil alanlarının az olmasından ötürü şikayetler geldiğini ve bu bölgeler üzerine projeler yürütüleceğini belirtti. Artan kişi sayısı ve yeni yapılan binalar Ankara’nın ilçemize doğru büyüdüğüne kanıt gösterildi. Kanalizasyon ve diğer alt yapı çalışmalarının büyümeyle birlikte hızlandırılması gerektiğine gelecekte sorun olabileceğine dikkat çekildi.

Son verilere göre ilçe nüfusu 567 bin olarak gözüküyor. 2016 yılında ise bu rakam 543 bin 2015 yılında 528 bin olarak açıklanmıştı. Bu rakamlar doğrultusunda yıllık 20 bin nüfus artışı gerçekleşiyor. Ve her geçen yıl bu artışa 3 bin ekleme oluyor. 2018 yılında 26 bin 2019 yılında 30 bin nüfus artışı bekleniyor. Etimesgut nüfusu yaklaşık olarak bizim tahminlerimize göre 2030 yılında 1 milyon 200 bin olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir