Çanakkale ruhunu yaşatmak adına Eryaman’da şekersiz üzüm hoşafı ve ekmek dağıtıldı

Çanakkale zaferinin 104 yılı anma etkinliği kapsamında Ülkü Ocakları Etimesgut İlçe Başkanlığı Eryaman’da vatandaşlarımıza 4 bin kişilik şekersiz üzüm hoşafı ve ekmek dağıttı. 18 Mart günü Eryaman 1-2 metro durağı önünde güzel ve anlamlı görüntüler vardı. Etimesgut Ülkü Ocakları resmi hesaplarından ‘Helal lokmamızı bizlerle paylaşan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.’ Mesajı yayınlandı. Ülkü Ocakları Etimesgut İlçe Başkanı Halil İbrahim Şencan’ın katılımlarıyla gerçekleşen Çanakkale ruhunu yaşatmak adına şekersiz üzüm hoşafı ve ekmek paylaşımına 7’den 70’e büyük ilgi vardı. Bizde Eryaman’lılar olarak bu önemli günde bizlerle oldukları ve güzel düşünceleri için kendilerine teşekkür ederiz.

Çanakkale zaferinin 104. Yılında Eryaman’da vatandaşlarımıza 4 bin kişilik şekersiz üzüm hoşafı ve ekmek dağıtımı gerçekleşti.
Çanakkale zaferinin 104. Yılında Çanakkale Ruhunu Yaşatmak Adına Eryaman’da vatandaşlarımıza 4 bin kişilik şekersiz üzüm hoşafı ve ekmek dağıtımı gerçekleşti.
Ülkü Ocakları Etimesgut İlçe Başkanı Halil İbrahim Şencan
Ülkü Ocakları Etimesgut İlçe Başkanı Halil İbrahim Şencan

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Birinci Dünya Savaşı’nın önemli cephelerinden olan Çanakkale, büyük çarpışmalara sahne olmuş, burada kazanılan zafer, savaşın ve tarihin akışını değiştirmiştir. Türk askeri, Çanakkale’de, donanım ve olanak yönünden güçlü ordulara karşı, inanılmaz bir direniş gösterilmiş, üstün cesaret ve özveriyle, ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten, eşine az rastlanır, anlamlı bir kahramanlık destanı yazmıştır.

Yurt sevgisinin ve dayanışmanın üst düzeye çıktığı Çanakkale’de özgürlük ve bağımsızlığın, bölünmez bütünlüğün korunması için kararlılıkla savaşım verileceğinin, birlik içinde yurdun her karış toprağının savunulacağını bir kez daha kanıtlamıştır. Çanakkale Zaferi, kutsal vatan topraklarını işgale kalkışan devletlere, bunun hiçbir şekilde ve hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini göstermiş; millet olma bilincinin tohumlarını atarak Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlamıştır.

Geçmişte ve günümüzde Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunların temelinde, üzerine bulunduğu coğrafya olduğu bir gerçektir. İşte bu oyunlara yakın zamanda verilen en güzel cevap, Çanakkale zaferidir. Bitmeyen ve bitmeyecek olan bu oyunlara karşı takınacağımız duruş ve hareket tarzlarına, örnek teşkil etmesi bakımında Çanakkale Muharebelerinin unutulmaması gerekir.

Çanakkale Muharebeleri, tarihin akışı içinde siyasi, ekonomik ve sosyo-kültürel yönleriyle yalnız Türkiye açısından değil, dünya tarihini de etkileyen birçok gelişmeleri ve sonuçları ile önemini halen korumaktadır.

Çanakkale Muharebeleri’nde olduğu gibi Türk’ün milli şuura sahip olduğunda, demir ve çeliğin, insan gücünü ve cesaretini yenemeyeceğini ve vatan sevgisini öldüremeyeceğini, bütün dünyaya kanıtladığımızı, Çanakkale’de feda edilen Türk kanının, Türk istiklâlinin ve Cumhuriyeti’nin harcına karışmış olduğunu tekrar anmak ve hatırlamak üzere 18 mart günü tarihimiz açısından çok büyük öneme sahiptir.

ÇANAKKALE BU GÜN TOZ İLE DUMAN DÜŞMANDA İMKAN VAR, MEHMET’TE İMAN! ALEM GÖRSÜN EL Mİ, BEY MİDİR YAMAN! BURADA SON SÖZ TÜRK’ÜN OLACAK!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir