Cam Balkon Fiyatları

Cam balkon sistemleri evinizde veya işyerinizde hem estetik hem de fonksiyonel bir alan yaratmanın en modern yollarından biridir. Özellikle camların katlanarak aynı veya farklı noktalara konuşlanma ve toplanabilme özelliği sebebi ile mevsimsel ve fonksiyonel değişikliklere en iyi çözüm üreten bir sistemdir. Bu nedenle Eryaman da uygun hava şartlarında açık tutularak hiç etkilenmeden mekandan ve ortamdan yararlanılması sağlanır. Kar, yağmur, rüzgar, toz, polen, haşere, yaprak ve güneş gibi olumsuz hava koşullarında dış etkilerden koruma ve yalıtım sağlayan cam balkon sistemleri estetik bütünlüğü ve fonksiyonelliği birleştirerek etkili bir çözüm sunmaktadır. Yapıya ve ihtiyaçlarınıza uygun olan tarzda mimari tasarımından sonra farklı renk seçenekleri de sunması ile kullanışlı ve dayanıklı sistemlerdendir. Sistemde başlıca özelliklerinden olan alüminyum profillerin elektrostatik toz fırın boya ile oluşabilecek deformasyonlara karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olması amaçlanmaktadır. Eryaman Cam balkon sistemlerinde kullanılan tüm camlar temperli camlardan seçilerek darbe dayanımı ve darbeyi absorbe etme özelliği maksimum seviyeye çıkartılarak kırılma riski de en düşük seviyeye indirgenmiştir.

Cam balkon
Cam balkon çeşitlerinin her türlü yapıya montajı mümkündür. Yeter ki işçilik bilinçli ustalar tarafından yapılsın.

Askılı Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon sistemlerinin Eryaman da evlerin balkonlarında kullanılmasının yanı sıra restaurant, kafe, kış bahçeleri, çatı ve ofis gibi yerlerde dekorasyon amaçlı bulunmaktadır. Katlanır cam balkonlar herhangi bir işçilik gerektirmeyecek şekilde mekanınızın görünümünü veya yapısını da bozmadan uygulanabilen tek portatif sistemlerdir. Yapıldığı ortamın iç kısımlarındaki gibi soğuk havalarda da sıcak bir halde, yağmurdan korunmuş bir halde veya tozların ve gürültünün girmediği alanlar yaratmaktadır. Katlanabilir özelliği ile tüm camlar isteğe göre açılıp kapanabilirken farklı yerlere sürüklenen camlar ile konfor rahatlıkla sağlanmaktadır. Askılı katlanır cam balkon da ise Eryaman da başta evlerin balkonlarında cafe, bar, restaurant, iş yeri ve atölye gibi yerlerde de binanızın ön cephelerinin güvenli bir şekilde kapatılması için tasarlanan sistemlerdir. Üst kısımdan askılı bir şekilde uygulanan cam kalınlıkları genelde standart cam kalınlığı boyutundadır ve bu nedenle oldukça güvenilirdir. Sistemin bir adet kapısı ile montajından dolayı istenilen zamanlarda sistemin tamamı açılabilir yapıya da sahip olmaktadır. Ancak herhangi bir eşik veya yükselti gibi durumlar olmadığında kullanımı diğer sistemlere göre daha etkindir. Ayrıca ısı ve ses yalıtımları ile en üst düzeyde fayda sağlayan cam sistemleridir.

Isıcamlı Cam Balkon

Isıcamlar; iki ve daha fazla camın, aralarında boşluk olmak suretiyle bırakılan bu boşluğa argon, ksenon, kripton gibi asal gazlar ve doğrudan hava doldurularak etrafına da alüminyum, nem alıcı ve dış yalıtım macunu uygulanan camların tek bir parça haline dönüştürülmesi ile oluşmaktadır. Ancak her çift cam ısıcam özelliği taşımamaktadır. Bir camın ısıcamlı olması için sayılan tüm özellikleri barındırması gereklidir. Isıcamlı olan tüm camlarda, camların arasındaki boşluklara eklenen gazların ısı yalıtımı için normal havaya oranla gösterdiği performans çok daha fazladır ve bu yüzden Eryaman semtimizde bu çeşitler kullanılmaktadır. Doğru bir ısı tasarrufu sağlanması için ise en az normal cam mm kalınlığında olan ısıcamlı camlar tercih edilmelidir. Isıcamlı cam balkonlar, ısıcam özelliği olan camlar ile özel hazırlanmış balkon sistemlerine verilen bir isimdir. Klasik modellerine oranla çok daha fazla özelliği ve fonksiyonelliği sunmaktadır. Isı ve ses tasarrufu sağlaması nedeniyle de bu tür sistemlerin ömürlü de fazladır. Fakat Eryaman semtimizde zaten havalar o kadarda soğuk olmamaktadır. Isıcamlı cam balkonlarda kullanılan profil, birleşme ve bağlantı noktaları ile özel fitiller ve fitil içi malzemelerin tamamı bu yalıtımları en üst düzeye taşıyacak şekilde üretilmiştir. Sadece camların ısıcamlı olan balkon sistemleri ile tamamlanması yeterli ısı tasarrufunu sağlamazken tüm sistemin ısı yalıtımına uygun olup olmadığı ve kullanılan malzemelerin yalıtım özelliklerinin detaylarına da önem verilmelidir. Isıcamlı olanların montajlanması da çok daha fazla özen istemektedir. Cam balkonun kenarlarından içeriye soğuk veya sıcak havanın mümkün olduğunca az girmesi için montajda deneyimli olan Eryaman firmalarıyla çalışmaya özen göstermeniz gereklidir.

Cam balkon montajı

Cam balkon sistemleri için montajlama işleminden evvel katlanır türdeki sisteminin yapılacağı alanın ölçüleri büyük bir titizlik ile alınmaktadır. Daha sonra da bu ölçülere göre alt ve üst baz kesimi atölyede yapılmaktadır. Tekerli kanatların çıkış rayına gelen tekerler ise baza profilin çıkış yerine gelen bölümlerine takılırken alyan anahtarlarla set skor vidalar montajlanmaktadır. Ayrıca düz tekerler takılırken onların vidaları ise sıkılmamaktadır. Açılır ve çıkış kanatlarına menteşe ağızlı düz tekerler montajlanarak set skor vidaları takılır ve diğer tarafada kilitler takılmaktadır. Kıl fitiller ise bazaların boyları kadar özenle takılır ve bazaların boyları kadar da titizlikle kesilmektedir. Fitiller kesildikten hemen sonra ise fitillerin kaymasını önlemek için ise fitil kanalları sıkıştırılmaktadır. Alınan ölçülere de göre de alana özel yan dikme profil ölçüleri atölyede kesilmektedir. Ardından diğer ölçülere göre de kasa profili kesilmektedir. İçeriden dışarı doğru açılan sistemler için açılış açıları da ayarlanmalıdır. Kasanın bitim noktasına da yan dikme profili takılarak bazalar da doğru bir sırayla kasa profiline sıralanmaktadır. Cam balkon profilinin istenilen yere montajlanması ile süreç tamamlanmaktadır. Eryaman bölgesinde bu işi yapan bir çok firma vardır.

bilinçli kişiler
Montajın bilinçli kişiler tarafından kaliteli malzeme ile yapılması önerilmektedir. Eryaman da bu ustalar mevcuttur.

Cam Balkon alırken dikkat edilmesi gerekenler

Eryaman da balkon sistemleri ev veya dış ortam için çok fazla kullanılan sistemlerden olurken bazı önemli noktalara da dikkat etmek gereklidir. Çünkü bu sistemin kullanıldığı alanlar genelde dış iklime açık olan mekanlardır ve sistemin tüm elemanlarının da dış iklim şartlarına dayanıklı olması gereklidir. Cam balkon sistemlerinin çok önemli özellikleri olan rulman ve aksamlardaki parçalarının kesinlikle paslanmaz özelliği taşıyan kron ve nikel malzemeler ile üretilmesi şarttır. Aksi halde bir süre sonra paslanan ve işlevini yitiren rulmanlar ve aksamlar nedeniyle açılmayan ve kapanmayan camlar ile karşılaşma ihtimali oldukça fazladır. Cam balkon sistemlerinin ana unsurlarından biri de izolasyon faktörüdür. Önemli olan başlıca izolasyon etmenleri arasında kanatların kapak birleşimlerindeki sızdırmazlık özelliği, cam panellerin raylarla birleştiği kıl fırçaların yalıtım özelliği, cam cama eklenen yerlerde UV dayanımlı şeffaf contaların olması ve yağmur suyunun tahliyesi için ray profilinde olamsı gereken kromdan yapılmış su tahliye kanalları mutlaka olmalıdır. Cam parçalarının düşmesini ya da kaymasını engelleyen ray ve diğer profillere eklenen özel paslanmaz krom ve nikel menteşeler ile rulman üzerinde bulunan U parçası sistemleri çok önemli güvenlik ve dayanım elemanlarındandır. Ayrıca cam balkon sistemlerinin hırsızlıklara ve çocukların camları açarak yaratacakları bazı tehlikelere karşı da kilitlenebilir açma-kapama düzeneği olması gereklidir. Eryaman da sıklıkla dikkatsizlik sonucu kötü tecrübeler yaşanmaktadır. Sektörde tedarik edilen bazı profil aksamları, yük taşıma kapasitesi az olan hız rulmanı ve aksesuarlar ile ucuzluk oluşturan sistemler de vardır ancak hizmet verirken servis ve garanti konusunda tüketicilere sıkıntı yaşayan bu tarz sistemlerden ve firmalardan uzak durmalısınız. Çünkü satış sonrası destek hizmetlerinde sıkıntı yaratan ve etkin bir kullanım sunmayan sistemler ile karşılaşarak mağdur olabilirsiniz.

Eryaman cam balkon fiyatları
Eryaman cam balkon fiyatları oldukça uygundur. Bu yüzden tavsiye ettiğimiz ustalarla çalışabilirsiniz.

Katlanabilir olan cam balkon sistemlerinin en önemli avantajları kullanımlarının kolay ve güvenilir olmasıdır. Zira Eryaman halkı bu sistemlerin en çok güvenilir olmasına dikkat etmektedir. Montajlanan özel mekanizmalar sayesinde cam paneller kenara doğru sürgülü şekilde açılarak yatay ve sağa sola hareket eder. Takılmış olan menteşeler ile camlar kilitlenir ve cam kolları ile kolaylıkla yön verilebilir. Cam panellerinin güvenli şekilde açılması isteniyorsa da sadece bir ya da birkaç panel açılarak havalandırmalar sağlanabilmektedir. Çocuk güvenliği için çocuk kilitleri takılabilirken bu sayede güvenlik önlemleri de alınabilmektedir. Cam paneller içeriye doğru açılırken bu nedenle de farklı bir güvenlik sıkıntısı yaratmamaktadır. Ayrıca, cam paneller kenara doğru ve içe doğru alınabildiğinden dolayı temizliği de oldukça kolaydır. Cam balkon sistemleri ile tasarımsal açıdan ortama yeni bir yaşam alanı da kazandırılmış olmaktadır. Rahatlıkla bu alanlar kullanılabilir ve farklı alanlar ve ölü alanlarda değerlendirilebilmektedir. Yaz aylarında oturma alanı kış aylarında da hem oturma hem de depo alanı olarak bu sistemler ile alanlar daha aktif kullanılabilmektedir. Eryaman winsa diye bir şirketle çalışmak istiyorsanız fiyat konusunda araştırma yapın.

Cam balkonların temizliği oldukça kolay ve güvenlidir. Kanatlar içe doğu katlanarak açıldığı için dışarıya doğru bir harekete ihtiyaç yoktur. İç kısımlar sistem kapalıyken de kolaylıkla temizlenebilir. Kanatlar katlandıktan sonra da dış yüzeyler kolaylıkla temizlenebilir. Ancak bu süreç sürgülü sistemlerinde farklıdır. Sürgülü sistemler hem içten hem de dışarıdan temizlenmesi zor olduğu için yüksek katlarda önerilmemektedir. Kanatların birbiri üzerine kayarak gittiği sistemde dış yüzeylerin ne içerinden ne de dışarıdan silinmesi yüksek katlarda imkansızdır. Cam silmek için kullanılan tüm sıvılar ile temizlenen cam balkon sistemleri çizmeden silmek için dikkatli olmayı da gerektirir. Kuru bezler çiziğe neden olurken pamuklu bezler nemli şekilde kullanılmalıdır. Alüminyum profilleri silerken ise içinde tanecikler olan kimyasallar kullanmamak gereklidir. Sıvı sabun veya su en ideal alüminyum temizleme yoludur. Temizlik yaparken alüminyum fitillerde ve farklı yerlerde bulunan kıl fitillere zarar vermemek için dikkatli olmak önemlidir. Kasanın içinde biriken toz ve kirleri ise kuru halde elektrikli süpürgeye ince bir uç takarak almak veya ıslak bir bez ile de temizlemek en doğrusudur. Eryaman cam balkon fiyatları hakkında bilgi almak için bize iletişim bölümünden yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir