Başkan Mansur Yavaş Stad için talimat vereceğini açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş Eryaman Stadı çevre düzenlemesi için twitter üzerinden yazılan bir isteğe ‘hemen talimat veriyorum’ açıklamasında bulundu. Eryaman’ın en önemli noktası olan stadın çevre düzenlemesinin bitmemesi konusunda özellikle Ankaragücü taraftarından çok fazla şikayet geliyordu. Önem arz eden uluslararası maçların bu sebeple bu stada verilmeyeceği konuşuluyordu. Fakat su baskınları sonrası bölgeye yoğunlaşan belediye yetkilileri eksiklikleri gidermek için düğmeye basıyor. Mansur Yavaş’ın açıklaması sonrası stad önündeki şantiye konteynerlerinin kaldırılması ve stad çevresindeki yolların düzene sokulması bekleniyor. Taraftarların en çok şikayette bulunduğu giriş kapısı ile metro durağına bağlantı noktası olan toprak yolun asfaltlanması gündeme geldi. Stad çevresindeki yeşil alanların ve boş kalan küçük alanların düzeltilmesi işlemlerinin tamamlanması beklenen hizmetler arasında.

Mansur Yavaş Twitter üzerinden yaptığı açıklama
Mansur Yavaş Twitter üzerinden yaptığı açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş stad için çalışmalara başlıyor.

Stad çevre düzenlemesi ile diğer eksilerin giderilmesi sonucunda uefa stad standartlarının elde edilebileceği düşünülüyor. Ayrıca çevre düzenlemesinin bitmesi ile stad güvenlik çemberininde daha kolay sağlanabileceği aşikar. Hem taraftarın stada kolay giriş yapması, hem de emniyet güçlerinin işlerini kolay yapabilmesi için çevre düzenlemesi şart. 22 bin kişilik Ankaragücü stadı 2019 yılında kullanıma sunulan yeni bir stad ve başkentin en önemli futbol merkezi olarak dikkat çekiyor. Bu muazzam futbol merkezinin en büyük özelliği ise metro ile ulaşım kolaylığına sahip olması. Metro durağı ise ismini Ankaragücü takımından alıyor.

Devlet mahallesi 1910 Ankaragücü istasyonu tekrar hizmete açıldı.

Su baskını sonrası stad çevresinde oluşan hasarlar giderildi. Kullanıma kapatılan Devlet mahallesi 1910 Ankaragücü istasyonu tekrar faaliyete geçirildi. Artık metro normal seyrinde seferlerine devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada 10-15 haziran tarihleri arasında yoğun yağış geçişleri olacağı ve vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi. Belediye ekipleri ve kurulan acil müdahale masası aktif bir şekilde bu süreçte hazır bekletiliyor. Vatandaşarın 153 Mavi Masa ve 112 Acil Çağrı Merkezi’nden ihbarda bulunarak destek alabileceklerini belirtmek istiyoruz. Su baskınları sırasında titiz ve özveri ile çalışan 1000’in üzerinde belediye çalışanına teşekkür ve tebriklerimizi iletmek istiyoruz.

Ankaragücü taraftarı İzlanda maçını Eryaman’a istiyor.

Öte yandan Sayın Mansur Yavaş’a stad ile ilgili isteklerini ileten Ankaragücü taraftarları TFF’ye İzlanda Türkiye maçı içinde talepte bulundular. Twitter üzerinden Türkiye Futbol Federasyonu resmi sayfasına tweet atan taraftarlar maçı Eryaman’a Stadına aldırmak istiyor. Maçın Başkent’e verilmesi Ankara halkının milli maç özlemine de son verecek. Uzun bir süre sonra bir milli maç Ankara ilinde oynanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir