Başkan Demirel Kültür ve Sanat Merkezi Sözü Verdi

Başkan Demirel konser sonrası Eryaman için önemli açıklamalarda bulundu. EtiSEM THM korosu Eryaman’da sanatseverlere büyük bir konser verdi. Yunus Emre Kültür merkezinde verilen konsere Eryamanlı vatandaşlar büyük ilgi gösterince salona sığmadı. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’de konsere katılanlar arasındaydı. Demirel, Eryamanlı vatandaşlara içerisinde konser ve konferans salonu, tiyatro gösterilerinin yapılabileceği sahne, seminer alanı gibi pek çok kültürel etkinliğin yapılabileceği Kültür ve Sanat Merkezi yapılacağının müjdesini verdi. Başkan Demirel, koro gösterisini dinledikten sonra mikrofonu alarak Eryamanlı vatandaşlara hitap etti.

Başkan Demirel’in açıklamaları şu şekilde “ Eryaman 250 binden fazla insanımızın yaşadığı kalabalık bir semtimiz. Ancak bizim büyük bir eksiğimiz var. Bu da ilçemizde eksikliği çok büyük hissedilen kültür ve sanat merkezidir. 31 Mart seçimlerinde mutlaka kazanacağımızı düşünüyorum. Seçimi kazandıktan sonra, sevinç çığlıkları atmayacağız. Bunun yerine Eryaman ve Etimesgut halkına en iyi nasıl hizmet edebiliriz bunu düşüneceğiz. Eryaman’da bu zamana kadar çok fazla işler yaptık. Ancak hala yapmamız gereken pek çok şey var. Kültür ve Sanat Merkezi de bunlardan bir tanesi. Seçimin ardından burada söz veriyorum. Tüm vatandaşlarımızın kültürel olarak doyacağı merkezin inşaatına başlayacağız. Yapacağımız merkezde sergiler, tiyatro sahnesi, konser ve konferans salonu gibi pek çok mekan bulunacak. Eryaman’da eğitim gören, öğrencilerimiz yıl sonu etkinliği gibi etkinliklerini burada yapacaklar. Eryaman’ın nüfusunu kaldırabilecek kapasitede bir kültür ve sanat merkezi olacak” Dedi.

Başkan Demirel Alkışlarla Karşılandı.

Konuşmasının ardından yüzlerce Eryamanlı vatandaşla, Enver Demirel’i ayakta alkışladı. Eryamanlılar bu zamana kadar Demirel başkan ne söz verdiyse yerine getirdi. Eryaman’ın çehresini değiştirdi. Bundan sonra da yapacağından şüphemiz yok. “ Enver Demirel başkan bir şey için söz verdiyse bu bizim için senet yerine geçer. Demirelin sözü senettir. Bugün burada bizler için kültür ve sanat merkezi sözü verdi. Seçimi kazanmasının ardından bu hizmeti bize yapacağından hiçbir şüphemiz yok “ dediler. Kora gösterisi sonrası Enver Demirel’in yaptığı konuşma sonrası basın mensupları, kültür ve sanat merkezinin nereye yapılacağı sorusu üzerine Demirel “ Bunu şu an burada söylemem doğru olmaz. Bazı kişiler için fırsat doğurabilir. Ancak Eryaman halkının en kolay ve verimli bir şekilde faydalanabileceği bir yere inşaa edeceğiz. Zamanla sizde bunu göreceksiniz.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir