Bakan Kasapoğlu Eryaman TOHM’u ziyaret etti

Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi TOHM Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından ziyaret edilerek incelemelerde bulunuldu. Sayın Bakan önce müdürlük binasına giriş yaptı ve sporcular hakkında bilgileri aldı. Basın mensuplarına ziyaret sırasında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Yapılan açıklamalarda sporcularının sağlık durumlarıyla yakından ilgilendikleri belirtildi. Sporun bilimsel olarak plan ile yapılması gerektiği bu yönde tesisler kazandırıldığı açıklandı.

Sporcuları inançlı ve heyecanlı olması yetkilileri daha da şevkle görevlerine bağladı söylendi. Yüzme bilmeyen kalmasın projesinin tüm hızıyla devam ettiği ve 3. – 4. Sınıf öğrencilerine bu tesiste eğitimler verildiği dile getirildi. Eğitim alan öğrencilerin binlere ulaştığı ve tüm hızıyla devam edeceği yetkili ağızlardan duyuruldu. Gençlik ve Spor Bakanlığının tüm çalışmalarının ve gayesinin Türkiye’de herkesin en az bir spor dalıyla ilgilenmesini sağlayabilmek. Günlük olarak aktivite çerçevesine alabilmek olarak açıklandı.

Bakan Kasapoğlu Eryaman
Bakan Kasapoğlu Ziyarete ait hatıra fotoğrafı

Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ziyareti sırasında bir diğer gündem maddesi ise Yetenek Taraması projesi oldu. Projenin okul öncesi dönemlere kadar uzandığı ve ömür boyu sporcunun hayatına yön verecek nitelikte olduğu belirtildi. 1 milyon öğrenci içerisinden 40 bin kadarının Yetenek Taramaları sonucunda Elit sporcu portföyüne alındığı verilen bilgiler arasında. İlerleyen günlerde sayın Bakan bu konuda resmi açıklamalar yapılacağını konuşmasına ekledi.  Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu konuşmasının sonuna imkanların tüm halkımız için en iyi seviyeye taşınması ve tüm herkesin hizmetine sunulması için uğraş verdilerini ekledi.

Bakan Kasapoğlu ziyaretini basına kapalı toplantı ile sonlandırdı

Müdürlük binasındaki incelemeler bittikten sonra sayın bakan ve beraberindeki yetkililer kamp çalışmalarının yapıldığı salonları gezdi. Bu salonlarda sporcularla bir araya gelindi. Onların ihtiyaçları istekleri ve çalışma koşulları değerlendirildi. Yüzme havuzunda su topu antrenmanını izleyen Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu bu alanın halkımız tarafından kullanılması gerektiğine dikkat çekti. Kasapoğlu’nun son olarak Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takımı antrenmanını izledi ve sporcularla fotoğraf çektirildikten sonra oğlu Ahmet Eymen ile atış yaparak ziyaretini tamamladı. Tesis incelemeleri bittikten sonra TOHM içinde bulunan Sağlık Daire Başkanlığında basına kapalı bir toplantı gerçekleştirildi. Bu faydalı açıklamalarla dolu ziyaret toplantıdan sonra noktalandı.

Ankara Olimpiyat hazırlık merkezi ulaşım bilgileri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir