Bahçen konutlarında 5 saatlik uğraş sonucu kedi kurtarıldı

Eryaman Bahçen Konutları sitesi otoparkında bulunan bir otomobilin motor kısmından kedi sesi geldiğini fark eden vatandaşlar ve itfaiye ekiplerinin 5 saatlik uğraşı sonucunda, kedi bulunduğu yerden çıkarıldı. Cevher Sünger isimli vatandaş 06 AFZ 870 Plakalı aracını Eryaman Bahçen Konutları sitesindeki otoparka park ederek şehir dışında çıktı. 2 – 3 gün boyunca yerinden kıpırdamayan arabanın motor kısmına bu sırada kedi girdi. Site sakinleri aracın içerisinden kedi sesi geldiğini fark edince araç üzerinde incelemelerde bulundu.

Bahçen Eryaman konutlarında sevimli kedi sıkıştığı yerden çıkarıldı.
Bahçen Eryaman konutlarında sevimli kedi sıkıştığı yerden çıkarıldı.

Bahçen Eryamanda kedi kurtarılması tam 5 saat sürdü

Aracın altına eğilen vatandaşlar motor kısmında mahsur kalmış bir kedi olduğunu fark etti. Vatandaşlar ilk olarak aracın önüne mama ve süt koyarak kedinin kendi kendine çıkmasına çalıştırlar. Ancak kedi bir türlü çıkmayınca durum itfaiye ekiplerine bildirildi. Kısa süre içerisinde aracın başına gelen itfaiye ekipleri aracı kriko ile kaldırarak kediyi çıkarmaya çalıştı. Kendi ise çıkan sesler ve kalabalık nedeniyle ürkerek motor kısmının içine daha fazla girdi. Lastik davlumbazının üstüne çıkan kedi itfaiye ekipleri tarafından çıkarılamayınca, ekipler kendi kendine çıkabileceğini söyleyerek araç başından ayrıldı. Ancak vatandaşlar kedinin çıkması için çalışmasını sürdürdü.

Cep telefonları ile kedi sesi açıp, yavru kedinin sese gelmesini sağlamaya çalıştılar. Olayı duyan basın mensupları ve vatandaşların çalışmasıyla kedi aracın jantına indi. Bunun üzerine Eryaman Bahçen Konutları sakinleri tekrardan itfaiye çağırdı. Gelen ekipler aracın lastiğini sökerek kedinin bulunduğu yerden çıkarılmasını sağladı. Kedinin ilk fark edildiği andan 5 saat sonra bulunduğu yerden çıkarılmasıyla, yavru kedi Eryaman’da bulunan bir veteriner kliniğine muayene edilmek üzere götürüldü.

Aracın sahibi Cevher Sünger olay yerinde bulunan basın mensuplarına yaptığı konuşmada, “Ben aracımı Bahçen konutları sitesi otoparkına park ederek, şehir dışına çıktım. Araç bir kaç gündür çalışmadan duruyordu. Şehir dışından bugün geldim. Komşular bana aracımın içerisinde kedinin mahsur kaldığını söyleyince hemen aracımın başına gittim. Kedinin çıkması için mama, süt ve et gibi şeyler koyduk ama kedi bir türlü çıkmadı. İtfaiye ekipleri de kediyi çıkarmak için iki kere gelip gitmek zorunda kaldı. 5 saatlik çabamızın ardından kediyi bulunduğu yerden kurtarabildik. Kedinin sağlık durumunun da iyi olduğunu öğrendim. Neyseki bir canlının hayatını kurtarmış olduk.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir