Aynı yerde 2 sene boyunca çok sayıda kaza oldu

Kaza yeri ve meydana gelme şekline bakınca hepsi aynı şekilde oluyor. Kaza olmaması için bu noktaya mutlaka trafik ışığı, kaldırım ve refüj uygulaması gerekiyor. Ankagross arkasında iki sene önce kullanıma açılan yolda kontrolsüz bir kavşak yer alıyor. Bu nokta Eryaman 1. Cadde 2. Cadde ve Dil devrimi caddesi ve ara birleşim yolu kavşağı olarak tanımlanabilir. Dört yol ağzına giren iki araç orta noktada kaza yapıyor. Senaryo hep aynı bir taraftan gelen diğer yoldan gelene yandan çarpıyor. Yolda bir çok tehlike var öyleki yan taraftaki site artık savrulan araçların kapıya çarpmasından dolayı kapıyı iptal edip duvar yaptı. Çünkü çarpışan araçlardan biri mutlaka savrulup siteye doğru gidiyor. Eğer şiddetli bir kaza olursa araç sitenin kapısından içeriye girebiliyor. Bu sokak bu kazalara defalarca şahit oldu.

Aynı yolda 2017 yılında meydana gelen kaza haberi: https://www.eryaman.org/yeni-yapilan-yol-kazalara-sebep-oluyor/

Ankagross arka sokağı dün meydana gelen kaza fotoğrafları
Ankagross arka sokağı dün meydana gelen kaza fotoğrafları
Eryaman 1. Cadde 2. Cadde Dil devrimi caddesi kesişimi kaza
Eryaman 1. Cadde 2. Cadde Dil devrimi caddesi kesişimi kaza

Zaman içerisinde yola bakan cephelere araçların sağ refüje düşmesini engellemek için büyükşehir belediyesi tarafından betonlar yerleştirildi. Fakat orta kısımda hala bir düzenleme yok. Üstelik bu yola yakın 3 adet okul yer alıyor. Bu yolu kullanarak her gün yüzlerce veli çocuklarını okula bırakıyor. Yol için alınacak önlem aslında çok bariz bir şekilde trafik ışığı ihtiyacı olarak öne çıkıyor. Trafik ışığından sonra alınacak bir diğer önlem ise yolun orta refüjüne yapılması gereken uyarı levhası ve bariyer. Yayalar için ufak birde kaldırım ihtiyacı var. Eğer biraz daha bu önlemler gecikirse bu noktada daha fazla kaza olabilir.

Dün meydana gelen kazada beyaz volvo ve kırmızı bir doblo çarpıştı. Kazanın şiddetli sesini duyan vatandaşlar evlerden duyup çıktılar. Kazada yaralanan olmaması tek teselli oldu. Yol üzerinden geçen başka bir araç sürücüsü durup kendisininde bu noktada geçen sene aynı şekilde kaza yaptığını yolun çok tehlikeli olduğunu belirtti. Diğer sürücüleri bu noktada dikkatli olmaları konusunda uyardı.

2017 yılından bir fotoğraf:

Aynı yerde meydana gelen olaya ait bir başka fotoğraf
Aynı yerde meydana gelen olaya ait bir başka fotoğraf

Evlerden çıkan mahalle sakinleri büyük veya küçük kaza olmak üzere ayda en az 1 kaza olduğunu belirtiyorlar. Özellikle akşam saatlerinde hava kararınca yolun daha tehlikeli olduğun söylenmekteler. Şuan için yolda alınmış tek önlem yaya geçidi çizilmiş oda sadece 2 tarafta var. Yolun her iki ağzınında çok geniş olması yayalarında karşıdan karşıya geçerken yolda araçlarla karşılamasına sebep olabiliyor. Yol için trafik ışığı, kaldırım ve küçük bir orta refüj düzenlemesi mutlaka gerekiyor. Daha fazla insanın canı yanmadan bu önlemlerin alınması için yetkililere sesleniyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir