Asansör tamir sırasında zemine çakıldı

Asansör tamir edilirken, sekizinci kattan aşağı halat kopması sonucu işçi üzerindeyken kabin zemine çakıldı. Tamir işlemini gerçekleştiren usta asansör üzerindeydi ve ağır yaralandı. Asansör kabiniyle birlikte sekizinci kattan aşağı düşen Hidayet ustanın yardımına apartman sakinleri koştu. Apartman sakinleri gürültüye çıktılar ve yaralı tamirci asansör ustası Hidayet Ç. yi hastaneye ambulans vasıtasıyla götürdüler. Vatandaşların acil yardım hattını araması üzerine bölgeye itfaiye ve ambulans gönderildi. İtfaiye çalışanları Hidayet ustayı çıkarıp ambulansa sağlık ekipleriyle taşımışlar. Görgü tanıkları Hidayet ustanın iş güvenliği önlemlerini aldığını ancak belindeki güvenlik halatının da koptuğunu belirtiyor. Vatandaşlar büyük bir gürültüyle asansörün düştüğünü ve hemen yardım koştuklarını söylüyorlar. Yardıma koşan bir apartman sakininin söyledikleri; ‘Hidayet ustayı kanlar içinde asansörün üzerinde gördük ve anında sağlık ekiplerini çağırdık. Böyle bir olay yaşanması bizi çok üzdü. Boynu kırıldı mı bilmiyorum.’ ifadelerini kullandı.

Asansör tamir
Asansör tamir yapılan halat
Asansör tamir kazası sonucu işçi Sincan Devlet Hastanesine götürüldü

Olay Eryaman Şehit Osman Avcı mahallesi kırk yedinci sokakta bir binanın asansör boşluğunda meydana geldi. 55 yaşındaki Hidayet usta asansörün üzerinde gerekli tamirleri ve bakımları yapıyordu. Büyük bir gürültüyle asansör sekiz katlı binanın sekizinci katından zemin kata hızla düştü. Hidayet Ç. asansörün üzerinde ve belindeki halat kopmuş. Bakımı yapılmakta olan asansörün eski tip olduğu görüldü. Naci Y. isimli apartman sakininin olayı görüp ambulansı araması sonucu yaralı çalışan yapılan ilk müdahalenin ardından hızla Sincan Devlet Hastanesine götürülüp tedavisine başlandı. Yaralı asansör tamircisi Hidayet Ç. ye acil şifalar dileriz.

Asansör tamiri
Kaza olan asansör boşluğu

Asansör işinin çok dikkat gerektirdiği ve zor bir iş olduğu üzerine kötü bir olay yaşandı. Umarız artık diğer asansör tamiri ve bakımı üzerine çalışan değerli işçilerimiz daha dikkatli olurlar. Her şeyden önce ve önemli bir şey varsa oda insan sağlığıdır. Canımızı tehlikeye atacak durum ve davranışlar lütfen kaçınalım. İş güvenliği önlemlerimizi alalım. Yüksekte çalışan işçilerimiz özellikle çok daha dikkatli olmalılar. Eryaman semti yüksek binaların yer aldığı bir bölge ve asansör tamir ve bakımları sıkça gerçekleşiyor. Böyle üzücü olayların olmaması tek temennimiz. Semtimize ve diğer işçilerimize Allah bir daha böyle kötü olaylar yaşatmasın inşAllah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir