Ankaragücü 2-2 Çaykur Rizespor Eryamanda gol düellosu

Ankaragücü Çaykur Rizespor takımıyla 4 mayıs 2019 saat 16:00’da Eryaman stadında karşılaştı ve maça gündüz oynanmasına rağmen ilgi yoğundu. Maçın hakemi Suat Arslanboğa yardımcıları ise Esat Sancaktar, İsmail Şencan olarak atandı. Ankara takımının taraftarları kendilerine ayrılan bölümün büyük bir kısmını doldurdu. Dario Melnjak maçın 26. dakikasında Ankaragücü’ne şok bir gol atarken cevap maçın ikinci yarında İlhan Parlak’tan 59. dk da geldi. Michal Pazdan ile 84. dakikada öne geçen ev sahibi Ankara ekibi, 90+1’de Vedat Muriç’in penaltı golüne engel olamadı. Gol düellosu şeklinde geçen seyir zevki yüksek maç 2-2 sonuçlandı. Düşme hattını yakından ilgilendiren maçta galip gelenmeyen iki takım avantaj elde edemedi.

Orgill maçta bekleneni veremedi ve Çaykur Rizespor maçını boş geçti.
Orgill maçta bekleneni veremedi ve Çaykur Rizespor maçını boş geçti.

Maçta atılan goller kadar kaçan pozisyonlarda dikkat çekiyor. Çaykur Rizespor’un boş kaleye şutunda Pazdan çıkarmıştı. Birde Vedat Muriç’in ilk yarıda bulduğu bir gol ofsat olduğu için geçerlilik kazanmadı. Pozisyona var incelemesi yapıldı ve endirek serbest vuruşla maç tekrar hareketlendi. Boyd’un penaltı itirazları yaptığı bir pozisyonda hakem var odasının tavsiyesi üzerine inceleme yaptı. Ancak bir önceki pozisyonda Mehmet Sak faul yaptığı gerekçesiyle Boyd’un ceza sahası içerisinde düşürülme anına penaltı kararı çıkmadı.

Ankaragücü’nün golünden sonra 73. dakikada Samudio’nun şutu direkten döndü ve maçta 1-1’lik eşitlik bozulmadı. Direkten dönen topun 10 dk sonrasında Pazdan savunmadan geldi ve köşe vuruşunda temiz bir kafa vuruşuyla topu ağlara göndererek 1-1 lik eşitliği sağladı. Kaleci Altay’ın maç maç boyunca gösterdiği başarılı performans alkış toplarken, Sedat Ağçay’ın ceza sahasında Samudio’nun yüzüne darbe vurması ve yere düşürmesi sonucunda penaltıdan gölü kalesinde gördü. Maça 2-2’lik eşitlik gelirken Suat Arslanboğa’ya oyuncular itirazda bulundular.

Ankaragücü 2-1 öne geçmesine rağmen Çaykur Rizespor ile puanları paylaştı

Maçın hakemi var odasına danışıp karar verdiğini pozisyonun penaltı olduğuna şüphe olmadığını jest ve mimikleriyle oyunculara anlattı. Maç penaltının ardından sona erdi taraftar futbolcuları tribüne çağırıp moral verdi. Skor eşitliğinden sonra takımlar 1’er puan alırken düşme hattındaki yarış kızıştı. Son maçları değerlendirip, Ankaragücü büyük oranda düşmekten kurtuldu diyebiliriz. Ev sahibi takımın taraftarları 2-1 öne geçilen maçtan 2-2 eşitlikle ayrıldıkları için hayal kırılığı yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir