Ankara YHT garı ulaşım bilgileri

Ankara YHT garı ilimizdeki hızlı trenlerin ana merkez kalkış noktası olarak hizmet vermektedir. Gar bölge olarak Altındağ ilçesine bağlı Ulus ismi verilen popüler bir yerde kuruludur. Ulus özellikle Sıhhiye olmak üzere Kızılay gibi insanların sürekli gittiği yerlere oldukça yakındır. Başkent’in merkezi niteliğindeki bu alanlardan ilin bütün ilçelerine ulaşım imkanı vardır. Ankara tren garına ulaşım için metro ve Ankaray başta olmak üzere ego otobüsleri de tercih edilebilir.

Ankara yht gar binası
Ankara yht gar binası görünüş detayları ve mimarisi harika

Gençlik parkı çevresinde bir çok otobüs durağı bulunmakta ve bu durakların üzerinde hangi otobüslerin duracağı yazmaktadır. Ayrıca durak yakınındaki ekrandan yaklaşan otobüsleri görebilirsiniz. Yeni inşa edilen YHT garı içerisinde otel ve çeşitli tesisler bulunmaktadır. Genellikle gar için kısaltma olan ATG (Ankara Tren Garı) ifadesi kullanılmaktadır. Gar içerisinde ATG Avm ismiyle alış veriş merkezi bulunuyor. Ankara YHT garı otopark ücretleri 0-1 saat: 5 TL 1-2 saat: 8 TL 2-4 saat: 10 TL şeklinde sıralanmaktadır. Otopark ücret tarifesi bilgilerini yazımızın devamından bulabilirsiniz. İlk 30 dakikalık sürede Ankara YHT otoparı ücretsizdir. Gar binasının -1 ve 1. Katlarında emanet eşya dolapları bulunmaktadır.

Ankara YHT Garı Otopark ve Emanet Dolapları fiyat listesi

Ankara YHT garı otoparkı
Ankara YHT garı araç otoparkı ücretleri
Ankara yht garı emanet
Ankara yht garı emanet dolapları ücret tarifesi

ATG içinde Mescit bölümü bulunuyor. Mescit için -1 numaralı kata giderek tabelaları takip etmelisiniz. Engelliler için dizayn edilen bölümler bu vatandaşlarımızın rahatlıkla gar bölümlerini kullanabilmesini sağlıyor. Gar bünyesinde ünlü markaların yiyecek ve içecek servisleri yer almaktadır. Fastfood bölümünde; Bay Döner İskender, Burger King, Kasap Döner, Mangalköy, Popeyes ve Usta Dönerci bulunuyor. Cafe bölümünde içecek ve tatlı servisleriyle şu markalar yer almaktadır; Caffe Nero, Çaycı, Fokur Cafe, Mado ve Starbucks hizmetinizdedir. Bilet gişesi 1. Katta bu alana gelerek bilet alabilir seferleri görevlilere sorabilirsiniz. 1. 2. Ve 3. Katta 2 şer adet teras bölümü bulunuyor ve bu alanlarda sigara içilmesi için özel alanlar oluşturulmuş. -3 ve -2 numaralı katlar otopark olarak tasarlanmıştır.

ATG ofisler bölümü 0 numaralı katta yer almaktadır. Otopark katları hariç her katta WC (Tuvalet) vardır. Giriş katında Denizbank şubesi değerli müşterileri için açılmıştır. Yine giriş katında diğer bankalara ait atmler bulunmaktadır bu alana gelerek bankacılık işlerinizi halledebilirsiniz. Ankara YHT garı bünyesindeki banka ATM’leri: Deniz Bank ATM, Garanti Bankası ATM, Ing Bank ATM, Türkiye İş Bankası ATM, Vakıfbank ATM, Ziraat Bankası ATM. Eryaman’dan Ankara YHT bölgesine ulaşım için 542 numaralı Eryaman – Sezenler otobüsünü kullanabilirsiniz. Son bir hatırlatma yapmak gerekiyor; Yüksek hızlı trenler Eryaman optimum arkasında yer alan tren garında durmaktadır. Bu noktadan trenlere binebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir