Ankara takımları en az 2 sene Eryaman stadında

Ankara takımları en az 2 sene Eryaman stadında maçlarını oynayacak. Şeklindeki açıklama Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner tarafından yapıldı. Yiğiner 19 mayıs stadının yıkılacağını ve 2-3 sene maçların Eryaman stadında yapılacağını ve daha sonra tekrar 19 mayıs stadına döneceklerini söyledi. Ayrıca katıldığı Bursa Tv yayınında Eryaman stadının koltuklarının sarı lacivert renklerde olacağını belirtti. Eryaman stadında ise büyük bir ilerleme kaydedildi. Şuan için üst çatı aksamın çelik kısımlarının montajı devam ediyor. Oturakların monte edileceği beton kirişler ve kolonlar tamamen yapılmış durumda. Çatı montajı çok hızlı ilerliyor şuan çelik kısmın 4 te 3 ü bitmiş gözüküyor. Stad büyük olasılıkla Ankaragücü takımına verilecek. Koltukların sarı lacivert yapılacağının açıklanması ve Sayın Mustafa Tuna’nın yaptığı açıklamalar doğrultusunda bu sonuca varabiliriz. Gençlerbirliği takımı ise 19 mayıs stadı yıkılacağı için bir süre maçlarını Eryaman’da oynayacak. Stadın bitmesi Eryaman semtine değer katıp bu bölgeyi canlandıracak. Bu açıdan semt sakinleri için heyecan yaratan bir gelişme olarak görülmekte.

Ankara takımları için yapılmakta olan Eryaman stadında son durum:

Ankara takımları
Ankara takımları en az 2-3 sene bu sahada maçlarını oynayacak. Koltuklar Ankaragücü renklerine boyanacak.
Ankara takımları
Ankara takımları için yapılan stad çatı aşamasında büyük ilerleme kaydetti.
Ankara takımları için stad
Eryaman stadı üstten görünüş. Şuan için sağ ve sol köşelerin bittiği söyleniyor. Kısaca çatının çelik aksamı bitmek üzere.

Stadın koltuklarının sarı lacivert olacağının açıklanmasından sonra Ankaragücü için sevindirici bir gelişme yaşandı. Takımlar arasında Ankaragücü taraftarı bu stadı aylardır istiyordu. Gençlerbirliği takımı ise 19 mayıs stadı yapılana kadar burada maçlarını oynamak için bir talepte bulunmuş. Osmanlısporun ise kendi stadında maçlarına devam edeceği yönünde açıklamalar mevcut. Şuan için kesinleşen ise takımların bir süreliğine Eryamanda olacağı yönünde. Sonrasındaki gelişmeleri zaman içindeki kararlar belirleyecek. Ankaragücü taraftarını sevindiren haberin geldiğini söyleyebiliriz. Stad metro hattına yakın olması ve ulaşımın ayaş yoluylada kolayca sağlanabilmesi bu bölgeyi cazip kılıyor. Halk ise Söğüt inşaatın ağırlığı bu projeye verdiğini ve hızlı yapım işini bitirmeye çalıştığını söylüyorlar. Yarım kalan bazı metromall konutları içinse isyan eden bazı vatandaşlarda var. Umarız stad en kısa zamanda biter ve Eryaman semti güzel bir projeye daha kavuşur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir