Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı başkentin tek uçak ulaşımı sağlayan yeridir. Havayolu şirketlerine ait uçaklar bu noktadan yolcularını alır ve dışarıdan gelen yolcuları indirir. Buraya ulaşım için servis hizmetleri, belediye otobüsü, özel araçlar ve kiralık araçlar tercih edilmektedir. Lokasyon şehir merkezine uzak bir alan olduğundan metro hattı yoktur. Ego otobüsü ise sadece 442-3 nolu sefer ile sağlanmaktadır. Ego otobüsü Aşti, Esenboğa ve Kızılay noktalarından geçmektedir. Ticari taksiler ise buraya ulaşım için çok fazla tercih edilmiyor. Mesafe uzak olduğundan halk ticari sarı taksileri havalimanına gitmek için fazla lüks görüyor. Durum böyle olunca havaş veya belkoair otobüslerine ilgi artıyor.

Eryamandan Havaş ile Esenboğaya ulaşım

Havaşlar Aşti ve Havalimanı olmak üzere ana duraklarından kalkarak çeşitli semtlerden yolcu alıyor. Eryaman Havaş güzergahı ise Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevreyolu, Optimum AVM, Harikalar Diyarı, Sincan Et ve Süt Kurumu, İstasyon Caddesi Eryaman Yüksek Hızlı Tren Garı, AŞTİ olarak sıralanıyor. Havaş’a Eryaman semtimizden binmek isteyen yolcuların Eryaman Yüksek Hızlı Tren Garı bölgesine gitmesi gerekiyor. Çünkü güzergah üzerinden başka bir duraktan yolcu alma ve indirme yapılmıyor. Trafik koşullarına göre Havaş otobüslerinin ulaşım süresi 1 buçuk saati bulabiliyor. Bu yüzden servisleri kullanacak kişilerin uçak saatinden en az 2 saat önce otobüse binmiş olması gerekiyor.

Eryamandan belkoair ile esenboğaya ulaşım

Belkoair ise 11 TL ücret karşılığında Aşti Gelen yolcu Katı, Kızılay (Gama İş Merkezi), Tren Garı Karşısı (Arena Stadı F Kapısının Önü), AKM (19 Mayıs Stadı B Kapısı), Esenboğa Havaalanı İç-Dış Hatlar güzergahında hizmet veriyor. Sabah 6 ile akşam 12 arasında çalışmalarını sürdürüyor. Esenboğa havalimanından dönüş güzergahı ise Man Kavşağı Ülker Saray Pursaklar Hasköy Fruko Dışkapı Hastanesi Durağı Tren Garı Durağı Kızılay (Güvenpark) Aşti Gelen Yolcu Katı (Son Durak) şeklindedir. Ulaşım süresi 1 saat olarak gözükmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı havaş
Ankara Esenboğa Havalimanına Havaş ve Belkoair ile kolay ulaşım sağlanabilmektedir.

Ankara Esenboğa havalimanı otopark ücretleri

Özel aracını uzun süreli olarak havalimanına bırakacak yolcular için 4 Günlük ücret 115 TL,  1 Haftalık (7 gün) 176 TL, 15 Günlük 246 TL 1 Aylık 348 TL motorsikletler için 1 Aylık ücret 146.50 TL olarak belirlenmiştir. Ücretler zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Bunun için Ankara esenboğa havalimanı danışma hattını aramanızda fayda vardır. Aksi takdirde sorumluluk kabul etmiyoruz.

Esenboğa belediye otobüsü 442 nolu hat durakları

10996 nolu durak AŞTİ

12218 nolu durak Atatürk Bulvarı Çankaya

11555 nolu durak Hipodrum Caddesi Altındağ

11529 nolu durak Doğanbey Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Altındağ

Yukarıdaki durak numaralarını akıllı telefonunuzdan Ego mobil uygulamasına yazarak ve bilgisayarınızdan ise şehir içi otobüs bilgi sistemine yazarak otobüs saatlerini görebilirsiniz.

Eryaman YHT Havaş otobüsleri için tıklayınız.

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım” için bir yorum

  • 8 Ocak 2020 tarihinde, saat 16:49
    Permalink

    İnsanları bu kadar zora sokmayın be yazık bu siz neye dayanaraktan istanbul yolu üst geçidini kaldırıyorsunuz yazıklar olsun sizlere

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir