Ankara 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

Ankara, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in katılımıyla erken saatlerde başladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil ilan edildi. Eryaman halkı, başkan Enver Demirel ile birlikte Elvankent bahçeli parkından Etimesgut kent meydanına yürüdü.

Mansur Yavaş’tan 30 Ağustos Videosu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı için hazırlatılan video, sosyal medyada izlenme rekorları kırdı. Yürekleri sızlatan anlamlı video, Ankara Belediyesi’nin Resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramının resmi tatil olup olmayacağı arama motorlarında aratılan konular arasında yer alıyor. 30 Ağustos 2019 tatil mi oldu? Ankara halkı tüm belediyeleri ile her yıl bayramları büyük bir coşku ile kutluyor. Zafer Bayramı, Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her sene 30 Ağustos günü kutlanan resmi, ulusal bir bayramdır ve resmi tatil ilan edilmiştir.

Ankara halkı da bu resmi tatili, Eryaman’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve eşi İlknur Demirel ile yürüyüşe katılarak kutladı. Eryaman halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’na yoğun ilgi göstermesi ile ortaya renkli görüntüler çıktı.

Etimesgut Belediye Başkanı, Eryaman halkı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı Yürüyüşünde

Ankara 30 ağustos resmi tatil mi? 30 ağustos zafer bayramı nedir?

30 Ağustos Zafer Bayramı, 1922 yılında, Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmi, ulusal bir bayramıdır.

2019 yılında resmi tatillerin genel olarak hafta sonuna denk gelmiş olması çalışan vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı. Ancak 30 Ağustos 2019 Zafer Bayramı cuma gününe denk gelerek çalışanlar için güzel bir mola oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir