Ancyra Center

Ancyra Center Eryamanda bulunan bir alış veriş merkezinin ismidir. Küçük çaplı bir iş merkezi havasında içerisinde az sayıda dükkan bulunur. Bim market ve gaz yükleme hizmeti en çok rağbet gören bölümlerdir. Bu iş merkezinin dış görüntüsü oldukça ilgi çekici bir tasarıma sahip olması burayı dikkat çekici kılmaktadır. Dış görüntü antik dönemden esinlenilmiş gibi duruyor. İsmi de orjinal ve benzersiz niteliktedir. Fakat ismini söylemesi biraz zor sanırım. En azından ben telaffuz ederken zorlanıyorum. Fakat bu isme Ankara’da sıkça rastlamak mümkün. Çünkü Ancyra kelimesi ilimizin eski isimlerinden birisidir. Çapa anlamına gelen bu isim için şu açıklama yapılıyor. Bazı tarihçilere göre Ankara’da eskiden deniz varmış ve mısırlıları denize döktükten sonra Ankara ilimize gemi çapası anlamına gelen Ancyra ismi verilmiş. Ankara’nın eski isimlerinden birisi olması sebebiyle bu alış veriş merkezine böyle bir isim düşünülmüş olabilir. Gayet ilgi çekici dış tasarımda isimle uyumlu fakat insanların telaffuz etmekte bir hayli zorlandığı bir isim olması iş merkezinin Eryaman’da biraz unutulmasına sebep olmuş gibi gözüküyor. Çevresindeki binalardaki kişiler ihtiyaçlarını karşılıyor.

Ancyra Center Fotoğrafları

Ancyra Center
Ancyra Center görüntüsü Ankira İş merkezi Eryaman
Eryaman Gazmatik
İş merkezi içerisinde yer alan gazmatik ile iş merkezinin açık olduğu tüm saatlerde gaz yükleme işlemlerinizi otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Başkent gazmatik Ancyra Center 2. katta hizmetinizde.

Eczane arayanlar için Eryaman Yeni Nergiz Eczanesi bu alış veriş merkezinde yer alıyor. Düğün salonu hizmeti olarak Altın saray düğün salonu bu iş merkezi bünyesindedir. Bedriye Beğen Camii hemen avm’nin yanında bulunuyor. Ayrıca bu alış veriş merkezinin ismini telaffuz ederken ankira diyebiliriz. Bilmeyen birisi için okuması biraz zor ama ankira dediğimizde gayet basit bir şekilde aklıda kalıcı oluyor. İş merkezine girişler 350. sokak ve 353. sokak tarafından sağlanabiliyor. Ulaşım için şöyle tarif edebiliriz ayaş yolundan metromall ve stada giden yolu takip ettikten sonra stada gelenden önceki ilk ışıklara yakın ilk dönüşten sola dönmeniz gerekiyor. Samsun 19 mayıs caddesinden ışıklardan sola dönüş yapılmak suretiyle de ulaşım sağlanabilir. İş merkezi içinde temel ihtiyaçlar pideci, pastane, market, kırtasiye, gaz yükleme istasyonu, kuru temizleme, emlakçı gibi dükkanlar yer alıyor. Bu dükkanlara ait fotoğraflar ve bilgiler yakın zamanda sitemiz üzerinden sizlerle paylaşılacaktır. Şuan için dükkanlara ait bilgileri toplama aşamasındayız. Bir süre siz değerli ziyaretçilerimizi bekletmek zorunda kalacağız. İlgi ve alakanıza teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir