AK Parti Etimesgut Mitinginde Göksu Parkı konusuna değinildi

AK Parti Etimesgut mitinginde konuşan Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan ve yapılacak yeni hizmetler hakkında halka bilgiler verdi. Miting Etimesgut belediyesi önünde düzenlendi alan Türk bayraklarıyla süslendi. Mitinge halk yoğun ilgi gösterdi yüksek katılımla gerçekleşmesi dikkat çekti.

Mitingde Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı.
Mitingde Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı.

Göksu Parkı önüne köprülü kavşak

Göksu Parkı’na Millet Bahçesi

Aktarılan bilgiler arasında Eryaman Göksu Parkı önüne yapılacak köprü kavşak semtimiz adına en çok dikkat çeken hizmetlerden. 11 Millet Bahçesinden bir tanesi de Göksu 2. Etap Millet Bahçesi olarak açıklandı. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yapılan yüksek hızlı tren garı ve bitirilen metro hatlarına değindi. 8 yeni metro hattı üzerinde çalışmaların devam ettiği belirtti. Esenboğa havaalanı metrosu çalışmalarının hızlandırıldığının altı çizildi. Ankara – İzmir ve Ankara – Sivas hızlı tren hatlarının ise yapımının devam ettiği belirtildi.

İstasyon caddesi trafik sorunu çözülecek

15 Temmuz Şehitler Bulvarı’nın Etimesgut Halk Ekmek bölgesi üzerinden doğrudan Etimesgut Merkez’e bağlanması için çalışmalar yürütüldüğü açıklandı. İstasyon Caddesi ise alt geçit ve demiryolu köprüleri yapılarak bulvar haline getirilecek ve trafik daha düzenli ve sorunsuz hale getirilecek açıklamaları yapıldı. Bağlıca ve Dodurga bölgesinden otoyol bağlantısı kurulacak. Yeni Bağlıca Bulvarı ve Hava Hastanesi bölgelerine ise yeni güzergahlar açılacağı müjdesi verildi.

Etimesgut’a Millet Bahçesi Yapılacak

Etimesgut Oğuzlar Mahallesi bölgesine büyük bir millet bahçesi kurulacağı ve içerisinde millet kıraathanesinin de bulunacağının bilgisi halkımız ile paylaşıldı. Millet kıraathanesinde çay, simit ve kahve gibi yiyecek içeceklerin ücretsiz olacağı ve gençlerin bu alanlarda ders çalışıp vakit geçirebileceği şekilde hizmet vereceği açıklandı.

Etimesgut İtfaiye Merkezi Kurulacak

Etimesgut’a yeni bir itfaiye merkezi kurulması için çalışmalar olduğu yönünde bilgiler sunuldu. Türkiye’nin savunma sanayisindeki başarısından ve bu noktada Ankara’nın geldiği noktanın altı çizildi. Kanal Ankara projesinin şehrimize kazandırılacağı ve dev bir proje olacağı yönünde içerik sunuldu. Atatürk Orman Çiftliği arazisinin ilgili noktalarının halkın kullanımına sunulacağı milletin istifade edebileceği hale getirileceği açıklandı. Göksu 2. Etap’ta projelerin olduğu ve rekreasyon alanlarının yapılacağına değinildi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel miting de halka her şeyin Etimesgut için güzel olduğu ve olacağı yönündeki mesajları ile seslendi. Cumhur İttifakı’nın Etimesgut adayı MHP’li Enver Demirel miting sonrası Ankara AK Parti adayı Özhaseki ile birlikte halkı selamladı. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye başkanı Enver Demirel’le makamında görüştü. AK Parti Etimesgut mitingi güzel görüntüler eşliğinde sonlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir