3. Etap Özar Çarşı

3. Etap Özar Çarşı Eryaman’ın en eskileri arasında yer alıyor. Çarşının önünde büyük bir avlu yer alıyor. Ferah bir yapıya sahip tasarımıyla dikkat çeken bu alış veriş alanında bir çok dükkan yer almaktadır. Bu işletmelerin dışında Etimesgut Belediyesi etiSEM çocuk merkezi yer almaktadır. Merkezin içerisinde çocukların güzel vakit geçirmesi için her türlü detay düşünülmüş durumda. Bilgisayar salonu ve çocuk oyun alanları bulunuyor. Lavabo ve wc çocukların boylarına uygun tasarlanmış. Kreş tipi bir merkez olan etiSEM çocuk merkezinde çocukların gelişimine katkıda bulunacak aktiviteler yapılıyor. etiSEM çocuk merkezinden belirli bir ücret karşılığı çocuklar faydalanabiliyor. Merkez 6 yaş üzeri ve 15 yaş altı çocuklara hizmet veriyor. Eryaman 3 nolu aile sağlığı merkezi özar çarşıda yer almaktadır. Bu sağlık ocağından bölgede ikamet eden halkımız faydalanabilir. Ayrıca aile hekimi değiştirme formu ile diğer vatandaşlarda acil durumlarda başvuru yapabilirler. Özar çarşı bünyesinde bildirici market ve santral mağazaları da yer almaktadır. Bildirici market çarşının en çok ziyaret edilen marketi olarak göze çarpıyor.

Eryaman Özar çarşı fotoğraflar

3. Etap Özar Çarşı
3. Etap Özar Çarşı içinde etisem çocuk merkezi ve bildirici market tabelalarını görebilirsiniz. En çok ziyaret edilen iki merkezdir.
3 nolu sağlık ocağı
3 nolu aile sağlık merkezine özar çarşı ikinci katından ulaşabilirsiniz.
Özar çarşısı
Eryaman Özar Çarşı dış tasarımı tuğlalardan yapılmış hoş bir görüntü sergiliyor. Fotoğraftaki giriş geniş bir avluya bakıyor. Bu kapıdan çıkıp düz yürüdüğünüzde pazar yeri ve zabıta merkezine ulaşabilirsiniz.
özar çarşı yan giriş
Özar çarşının yan tarafı bu taraftan düz yürüyüp arka kapıdan giriş yapabilirsiniz. Çarşı biraz yüksek ve tepelik bir konumda yer alıyor.

 

3. Etap Özar Çarşı nerde?

Özar çarşı 3. etağ bölgesinde pazar yerine yakın bir noktada yer alıyor. Pazar yerine geldikten sonra 164. sokak veya 165. sokaktan yukarıya doğru devam ederek çarşıya ulaşabilirsiniz. Çarşı yakınında ücretsiz halı saha ve basketbol sahası da yer alıyor. Çarşının geniş avlusu da oturup dinlenebilir bir şeyler alıp içebilir sohbet edebilirsiniz. Böyle sosyal bir imkanı da mevcuttur. Özar çarşı yeşillikler içerisinde güzel bir ortama sahiptir. Ayrıca uzun güzel bir yoldan pazar yerine bağlantısı vardır. Eryaman zabıta merkezide bu çarşıya yakın bir noktada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir